Локомотив Сф и Созопол изиграха напрегнат и оспорван двубой от 27-ия кръг на Втора лига, в който железничарите надвиха с 3:1. В края му неколцина фенове, или просто група младежи, изскочиха отнякъде на пистата и един от тях навлезе за кратко върху игрището. Не се разбра откъде се появиха и какво целяха, но сякаш не бяха от зрителите на стадиона, а гоненицата им приключи там.

Локо Сф откри резултата в 13-ата минута, която се оказа фатална за вратаря на Созопол Мартин Теменлиев. Тогава Илия Димитров отправи силен изстрел от въздуха, но право във вратаря. Неговите пръсти обаче се огънаха и топката след две тупкания се оказа в мрежата – 1:0.

В 24-ата минута Сашо Манолов също бе близо до гол за Локомотив, но този път намесата на Теменлиев се оказа успешна и вратарят изби в корнер.

В 35-ата минута Диян Христов изпрати топката във вратата на Локомотив, но още преди да стреля бе вдигната засада.

Хубав удар на Димитър Георгиев в 40-ата минута бе париран от вратаря на Созопол.

Лек инцидент възникна в 52-ата минута. Феновете на Локомотив хвърлиха хартиени ленти по посока на скамейката на своя отбор. Едно неразгънато руло обаче неволно уцели по врата страничния съдия Младен Маринов, което за секунди прекъсна играта.

В 54-ата Даниел Васев чудесно изведе Димитър Георгиев, който бе на скорост, ударът му намери левия стълб, а оттам топката влетя в мрежата на Созопол за 2:0.

Три минути по-късно настойчивият Кристиян Тафраджийски успя да върне с пета назад към Кристиян Пешов и той намери вратата на Локомотив за 2:1.

В 61-ата минута след разбъркване пред вратата на домакините върналият се в отбрана Димитър Георгиев с важна намеса пред голлинията изби топката в корнер.

Георгиев пробва от въздуха да отбележи трети гол за софиянци в 66-ата минута, но топката мина на сантиметри встрани от вратата.

Срещата продължи при напрегната и оспорвана игра до края, но Локомотив успя да вкара и трети гол в добавеното време. Игралият силно Александър Манолов увенча доброто си представяне с гол за крайното 3:1.

В края на мача фен се появи изневиделица на терена и го прекоси. Други неколцина пък се гонеха по пистата на стадиона. Така и не стана ясно каква беше идеята им. Хубавото е поне, че инцидентът трая кратко и запалянковците напуснаха стадиона без повече проблеми. Те не носеха обозначителни знаци на Локомотив.

Двата отбора са в горната част от класирането, като Созопол остава с 43 точки, а Локомотив набра вече 41.

ЛОКО СФ – СОЗОПОЛ 3:1

1:0 Илия Димитров 13, 2:0 Димитър Георгиев 54, 2:1 Кристиян Пешов 57, 3:1 Александър Манолов 90+3

ЛОКО СФ: 19 Александър Любенов, 6 Александър Горанов, 23 Емил Виячки, 3 Евгени Зюмбюлев, 18 Мики Орачев, 14 Никола Иванов, 17 Георгиос Бузукис, 94 Даниел Васев /83-Богомил Христов/, 9 Димитър Георгиев /69-Владислав Мисяк/, 11 Александър Манолов /90+4 Красимир Милошев/, 21 Илия Димитров /Резерви: 1 Цветомир Витков, 15 Владислав Мисяк, 8 Богомил Христов, 2 Борислав Николов, 26 Красимир Милошев, 16 Мартин Вълчинов, 4 Александър Григоров/Старши треньор – Явор Вълчинов

СОЗОПОЛ: 30 Мартин Теменлиев, 2 Ангел Делчев, 96 Борислав Борисов /74-Мистафа Мустафа/, 18 Диян Христов, 3 Иван Стоев, 6 Кристиян Пешов, 32 Кристиян Тафраджийски, 5 Любомир Илиев, 14 Мартин Сечков, 21 Станимир Баев, 26 Якуб Идризов /Резерви: 88 Свилен Нотев, 20 Георги Петров, 25 Даниел Андреев, 24 Живко Комелов, 11 Мустафа Мустафа, 93 Христо Каймакамски/ Старши треньор – Румен Димов

СЪДИЯ: Димитър Буров

СТАДИОН: „Локомотив“- 250 зрители