Локо Сф надви в напечен мач дубъла на Лудогорец

Локомотив Сф надви втория отбор на Лудогорец с 1:0 в напечен мач от 21-ия кръг на Втора лига. Гъркът Бузукис донесе победата за локомотивци 10 минути преди края, след като Лудогорец игра от 68-ата с човек по-малко заради изгонването на Чунчуков.

Локомотивци бяха в този мач без получилия разтежение свой титулярен капитан Даниел Пеев.

Мачът започна с добър пробив на Чунчуков за Лудогорец, но той бе спрян от елегантния шпагат на Емил Виячки.

Локомотивци взеха териториален превес след това и на няколко пъти отправиха удари, само че разсеяни по посока вратата на Лудогорец. Заредиха се и корнери пред вратата на гостите. В 25-ата минута първият точен изстрел в очертанията на вратата на Илия Димитров затрудни вратаря на Лудогорец Васил Симеонов, който не успя да улови топката, но и нямаше кой да я довкара.

В 30-ата Мисяк пробва от воле и бе близо, но топката излезе в аут.

В 41-ата минута след ъглов удар топката попадна у Антонио Георгиев, но и ударът на играча от Лудогорец бе над вратата.

Локомотив продължи да натиска и след почивката. В 49-ата минута Мисяк проби до аутлинията и подаде към Илия Димитров, но ударът на нападателя не беше точен. В следващата минута след серия рикошети топката попадна у Димитър Георгиев, но и той не бе точен.

Играта се изнерви, стигна се до често лежане на футболисти от Лудогорец и протести на домакините. В крайна сметка Зюмбюлев и Чунчуков решиха да оправят сами взаимоотношенията си, допряха си главите и съдията вдигна по един жълт картон за двамата. Само че това беше втори картон за футболиста на Лудогорец, който бе изгонен в 68-ата минута.

Локомотив притисна останалия в намален състав тим на гостите, които буквално не можеха да излязат от наказателното си поле. Натискът на Локомотив даде резултат в 80-ата минута, когато Мики Орачев проби и центрира отляво, а гъркът Георгиос Бузукис с глава забоде топката в мрежата – 1:0.

Локо Сф събра 31 точки в класирането, а дубълът на Лудогорец остана с 27.

ЛОКО СФ – ЛУДОГОРЕЦ II 1:0

1:0 Георгиос Бузукис 80

ЛОКО СФ: 24 Александър Любенов, 20 Анестис Хадзилиадис, 23 Емил Виячки, 3 Евгени Зюмбюлев, 18 Мики Орачев, 14 Никола Иванов, 21 Илия Димитров, 19 Александър Александров, 9 Димитър Георгиев /85-Александър Горанов/, 15 Владислав Мисяк /61-Георгиос Бузукис/,94 Даниел Васев /73-Александър Манолов/ /Резерви: Цветомир Витков, 11 Александър Манолов, 25 Денис Пидев, 6 Александър Горанов, 17 Георгиос Бузукис, 4 Александър Григоров, 1.26 Красимир Милошев/ Старши треньор - Явор Вълчинов

ЛУДОГОРЕЦ II: 51 Васил Симеонов, 97 Томас Цвятков /73-Юнуз Юнуз/, 73 Кристиян Димитров, 17 Цетелин Чунчуков, 44 Антонио Георгиев, 34 Олег Димитров /86-Кристиян Китов/, 87 Преслав Петров, 99 Кристиян Григоров, 13 Веселин Любомиров /61-Мехмед Мехмед/, 14 Славчо Шоколаров, 24 Преслав Петров /Резерви: 90 Иван Атанасов, 85 Атанас Карачоров, 71 Петър Петров, 38 Кристиян Китов, 74 Юнуз Юнуз, 91 Мехмед Мехмед, 75 Мартин Милков/ Старши треньор - Радослав Здравков