Локо Сф се реабилитира частично за тежката си загуба от Монтана с 0:4, като победи у дома си с 4:2 Марица. С 38 точки локомотивци са трети и съкратиха дистанцията на три от поне един от отборите пред себе си – Ботев Вр.

В защитата на домакините липсваха наказаните стълбове Бранеков и Виячки и това направи двубоя много отворен и с куп попадения.

Голямо неразбирателство между вратаря на Локомотив Ефремов и защитниците пред него позволиха на Джуней Яшар да копне топката и да прехвърли излезлия напред вратар за 0:1 още в 8-ата минута.

Много бързо обаче Локо Сф изравни. Николай Цветков центрира и Александър Александров с глава и с помощта на страничния стълб изравни – 1:1.

Преди мача Евертон Джилио Том бе награден като играч на есенния полусезон за Локо Сф в допитването до феновете на тима.

Локо Сф излезе напред след три поредни центрирания в една и съща атака. В крайна сметка Александров изпрати топката към главата на Илия Димитров и той ья забоде в мрежата за 2:1.

В 31-ата минута Цветкон затрудни вратаря Илия Николов с изстрел от средна дистанция, но стражът все пак се справи.

Много бързо Марица отново изравни. Йордан Христов нахлу по фланга и с точен удар намери ъгъла за 2:2.

Голеадата продължи с ново попадение в следващата минута. Защитник на Марица отби от голлинията удар на Илия Димитров, но Александър Горанов довкара за 3:2

В 38-ата за една бройка Илия Димитров триково щеше да увеличи резултата. Но и Марица веднага контрира с удар малко встрани от вратата.

Бърза контра на Локо Сф в 54-ата минута бе увенчана с нов гол, този път на Николай Цветков, който копна топката във вратата – 4:2.

В 72-ата минута Демона първо поиска дузпа зазадържане, а при продължението на атаката със странична ножица затрудни вратаря на Марица, като топката отскочи от гърдите му.

В самия край заради нарушение в атака не бе зачетен гол на пловдивчани.

Второто полувреме премина под диктовката на софиянци, които не допуснаха повече усложнения в резултата и спечелиха с 4:2.

ЛОКО СФ – МАРИЦА 4:2

0:1 Джунейт Яшар 8, 1:1 Александър Александров 14, 2:1 Илия Димитров 27, 2:2 Йордан Христов 34, 3:2 Александър Горанов 35, 4:2 Николай Цветков 54

ЛОКО СФ: 92 Андреа Ефремов, 13 Стоян Предев, 15 Александър Горанов, 3 Константинос Манолас, 21 Христос Контохристос, 6 Владимир Семерджиев /89-Иво Иванов/, 7 Александър Александров /80-Исмаел Тайдер/, 33 Том, 9 Илия Димитров /90-Илиян Стефанов/, 18 Николай Цветков, 20 Здравко Димитров /Резерви: 1 Кристиян Кацарев, 14 Иво Иванов, 8 Исмаел Тайдер, 77 Мартин Станкев, 11 Алекс Боримиров, 10 Илиян Стефанов, 19 Марио Йорданов/ Треньор – Младен Додич

МАРИЦА: Илия Николов, 3 Атанас Ташолов, 6 Йордан Христов, 4 Мирослав Пушкаров, 13 Николай Колев, 21 Пламен Табаков, 19 Петър Чалъков, 20 Борислав Караматев 46-Атанас Куманов/, 8 Венцислав Гюзелев, 7 Джунейт Яшар, 10 Димитър Юруков / 82-Георги Георгиев/ /46-Никола Марин/ /Резерви: 12 Димитър Грабчев, 16 Алил Кардашев, 22 Атанас Куманов, 18 Даниел Спасов, 2 Никола Марин, 14 Георги Георгиев/ Треньор – Стойчо Драмов

СЪДИЯ: Георги Давидов