Локомотив Сф се върна поне временно на първото място във Втора лига, след като в деветия кръг надви убедително гостуващия Несебър с 4:1.

Локомотивци демонстрираха най-добрата си игра от началото на сезона и набраха 19 точки. В понеделник се срещат в пряк двубой други два от челниците – Ботев Вр и Царско село, които могат да променят подреждането на върха. Несебър пък вече е пети с 14 точки.

Мачът стартира с натиск на локомотивци. Във 2-ата минута Николай Цветков стреля до самата греда, а в 11-ата Мартин Станкев за сантиметри не успя да достигне покрай десния стълб на несебърската врата центрираната топка.

Надмощието на домакините се увенча с гол в 23-ата минута. Центриране отляво бе посрещнато на далечната греда от Виячки, а пред голлинията с глава Илия Димитров набута топката във вратата за 1:0.

Атаките на Локомотив продължиха и след корнер Бранеков стреля остро с глава, но малко над вратата.

В 37-ата минута обаче несебърци изравниха по сходен начин. Стамен Ангелов центрира отдясно и с плонж Иван Колев заби топката в мрежата на Локомотив за 1:1.

В 42-ата минута Илия Димитров не успя да се възползва от подарък на защитник на Несебър и вратарят Мартин Димитров парира удара на нападателя.

В 44-ата минута обаче по-добрата игра на столичани ги върна напред във водачеството. Много красив гол от воле вкара защитникът Евгени Зюмбулев, който посрещна центрираната от Николай Цветков топка за 2:1.

Локомотив покачи на 3:1 в 58-ата минута. Хубаво центриране отдясно на Мартин Станкев намери главата на Илия Димитров и голаджията вкара за втори път в мача за 3:1.

След третия си гол „железничарите“ се поприбраха в половината си, а морският тим така и не успя да стигне до опасна ситуация.

Вместо това при една от контрите си Илия Димитров оформи своя хеттрик и общо девети гол за сезона след пас на Денис Стоилов - 4:1 в 84-ата минута.

ЛОКО СФ – НЕСЕБЪР 4:1

1:0 Илия Димитров 23, 1:1 Иван Колев 37, 2:1 Евгени Зюмбулев 44, 3:1 Илия Димитров 58, 4:1 Илия Димитров 84

ЛОКО СФ: 24 Ивайло Яначков, 6 Владимир Семерджиев /85-Александър Горанов/, 23 Емил Виячки, 66 Александър Бранеков, 3 Евгени Зюмбулев, 14 Иво Иванов, 77 Мартин Станкев /83-Денис Стоилов/, 33 Том, 9 Илия Димитров, 18 Николай Цветков, 20 Здравко Димитров /74-Александър Александров/ /Резерви: 1 Цветомир Витков, 21 Виктор Райчев, 15 Александър Горанов, 26 Красимир Милошев, 7 Александър Александров, 11 Денис Стоилов, 19 Марио Йорданов/ Старши треньор – Младен Додич

НЕСЕБЪР: 1 Мартин Димитров, 11 Стамен Ангелов, 18 Нуретин Пюскюлю, 23 Диян Молдованов, 27 Николай Костов /57-Дженг Зиксянг/, 32 Симеон Баев, 10 Галин Димов, 21 Емануил Манев /74-Александър Бастунов/, 20 Жак Пехливанов, 9 Иван Колев /46-Димитър Коларов/, 2 Джуниет Али /Резерви: 33 Стамен Бояджиев, 16 Николай Дамянов, 17 Стоян Вълчев, 6 Даниел Бенчев, 15 Дженг Зиксянг, 5 Александър Бастунов, 28 Димитър Коларов/ Старши треньор – Александър Даменлиев.

СЪДИЯ: Стефан Апостолов

СТАДИОН: „Локомотив“ - 500 зрители