Локомотив София победи с 3:1 Лудогорец II в последен мач от 17-ия кръг във Втора лига. С успеха "червено-черните" се върнаха на върха, изравнявайки се по точки с Пирин, но с победа в директния двубой.

Светослав Диков вкара два гола (3, 25) за Локомотив Сф, разписа се и Павел Петков (23). Попадението за гостите отбеляза Хюсеин Кельовлуев (70). Домакините пропуснаха дузпа в 33-ата минута, а "орлите" на два пъти уцелиха гредите.

Двубоят започна с гол от съблекалните. Още в 3-ата минута домакините поведоха с попадение на Светослав Диков, който продължи головата си серия този сезон.

Малко след това "орлите" можеха да изравнят, но ударът на Илкер Будинов се отби в гредата. В 7-ата минута отлична изява на вратаря на гостите Дамянов не позволи на Павел Петков да удвои резултата.

Стражът на Лудогорец II обаче загуби двубоя с Павел Петков в 23-ата минута, когато халфът на Локо Сф засече с глава центриране от корнер за 2:0. Две минути по-късно резултатът стана класически, след като головата машина на Втора лига Светослав Диков се разписа за втори път в мача.

Тимът на Иван Колев пропусна да отбележи и четвърти гол в 33-ата минута. Бранимир Костадинов събори Александър Александров в наказателното поле и реферът Иво Андреев посочи бялата точка. Зад топката застана Павел Петков, но ударът му беше спасен от стража на Лудогорец II.

Малшансът продължи да преследва талантите на разградчани и в 42-ата минута Иван Йорданов за втори път уцели гредата на вратата на Ивайло Василев.

След почивката играта беше далеч по-спокойна и едва в 65-ата минута гостите застрашиха вратата на "червено-черните". Георги Чукалов отправи опасен удар с глава, но Ивайло Василев се справи. Пет минути по-късно резервата Хюсеин Кельовлуев намери верния път към врежата на Локомотив Сф и намали резултата.

ЛОКОМОТИВ СФ - ЛУДОГОРЕЦ II 3:1

1:0 Светослав Диков (3)
2:0 Павел Петков (23)
3:0 Светослав Диков (25)
3:1 Хюсеин Кельовлуев (70)

ЛОКОМОТИВ СФ: 91. Ивайло Василев, 2. Педро Ферари, 23. Мартин Василев (к), 3. Марио Петков, 4. Мики Орачев, 22. Владимир Семерджиев, 89. Матеус Дуарте, 26. Красимир  Милошев, 7. Александър Александров, 27. Павел Петков, 18. Светослав Диков
Резерви: 1. Цветомир Витков, 11. Денислав Станчев, 8. Наско Милев, 30. Тодор Траянов, 6. Михаил Иванов
Треньор Иван Колев

ЛУДОГОРЕЦ II: 69. Дамян Дамянов, 34. Бранимир Костадинов, 38. Владислав Найденов, 50. Цветослав Петров, 82. Иван Йорданов (к), 91. Александър Ганчев, 52. Тихомир Димитров, 45. Петър Караангелов, 58. Димитър Илиев, 51. Илкер Будинов, 97. Георги Чукалов
Резерви: 68. Владимир Русанов, 62. Велислав Минков, 74. Хюсеин Кельовлуев, 31. Георги Вълчев, 75. Валентин Цветанов, 20. Петър Георгиев