Локомотив Сф си подсигури баража за влизане в Първа лига с победа 3:0 над изпадналия вече Созопол в мач от 29-ия кръг на Втора лига.

Пред 1360 възторжени свои привърженици локомотивци смачкаха гостите от морето през първото полувреме, а през второто просто контролираха мача.

Победите като гости на Ботев Враца над Оборище с 2:0 и на Царско село над Нефтохимик с 2:0 обаче запазиха статуквото на върха. Лидер остава Ботев Враца с 61 т. , втори е Локо Сф с 60, колкото има и третият Царско село. От играта за влизане в елита изпадна Монтана, който остана на 4 точки зад Локо Сф и Царско село.

В последния кръг за директната промоция Локомотив ще трябва да се надява на помощ именно от Монтана, който гостува във Враца. Същеверменно железничарите трябва и да спечелят своя мач като гости на Ботев Гълъбово.

Локомотив започна да натиска още първата минута, а в четвъртата Том нанесе първия опасен удар, но покрай вратата.

Втората атака обаче вече беше резултатна. Романов центрира отляво и Илия Димитров с глава порази вратата на Созопол – 1:0.

Същата комбинация се оказа голова и в 16-ата минута за 2:0 в полза на Локомотив. Николай Цветков изведе по крилото Романов, той центрира ниско и Илия Димитров засече топката във вратата на Созопол.

В 25-ата минута Илия Димитров беше съвсем близо до хеттрик, но за сантиметри не успя да достигне паса на Предев.

В 29-ата минута Мирослав Иванов за една бройка да си набучи страхотен автогол със силен удар, но вратарят на Созопол Бояджиев отрази великолепно.

В 37-ата минута и Николай Цветков бе близо до гола, но ударът му за малко не намери целта.

В 42-ата минута вторият опит за автогол на Созопол се оказа „успешен“ и Джейхан Зайденов заби центрираната топка от Илиян Стефанов в собствената си врата за 3:0.

Веднага след това вратарят на Созопол отрази с крак и нов голов шанс пред Илия Димитров.

През второто полувреме Локомотив рязко намали темпото.

В 71-ата минута Семерджиев се измъкна от защитата на Созопол, но не успя да нанесе удар.

В 77-ата от фаул Том затрудни вратаря на гостите, но Бояджиев изби под гредата в корнер.

Домакините доиграха мача с 10 души в последните минути, защото контузия при извършени вече 3 смени получи Александър Горанов.

Така Локомотив Сф спечели лесно този мач с 3:0, но въпреки това сякаш се отдалечи от директната промоция.

Бразилецът Том изигра своя мач номер 100 за Локо Сф и преди началото бе награден с фланелка на тима със същото число на гърба.

ЛОКО СФ – СОЗОПОЛ 3:0

1:0 Илия Димитров 5, 2:0 Илия Димитров 16, 3:0 Джейхан Зайденов 42-автогол

ЛОКО СФ: 92 Андрея Ефремов, 13 Стоян Предев, 14 Иво Иванов, 15 Александър Горанов, 21 Христос Контохристос /77-Галин Ташев/, 6 Владимир Семерджиев, 10 Илиян Стефанов /68-Алекс Боримиров/, 33 Том, 9 Илия Димитров /46-Мартин Станкев/, 18 Николай Цветков, 88 Владислав Романов /Резерви: 1 Кристиян Кацарев, 17 Галин Ташив, 26 Красимир Милошев, 7 Александър Александров, 77 Мартин Станкев, 11 Алекс Боримиров, 19 Марио Йорданов/ Старши треньор – Младен Додич

СОЗОПОЛ: 1 Стамен Бояджиев, 16 Диян Лефтеров /46-Жил Лоусън/, 14 Иван Стоянов, 22 Мирослав Иванов, 31 Петър Кюморджиев, 4 Джейхан Зайденов /83-Станимир Баев/, 9 Кристиян Пешов, 11 Мустафа Мустафа, 7 Спас Спасов, 8 Теодор Стефанов, 66 Стоян Мантаров /46-Габриел до Кармо/ /Резерви: 25 Свилен Нотев, 50 Габриел до Кармо, 77 Жил Лоусън, 99 Кирил Грозданов, 2 Стелиян Колев, 21 Станимир Баев, 10 Мартин Газиев/ Старши треньор – Румен Димов

СЪДИЯ: Димитър Димитров