Локомотив Сф надигра и разби напълно с 3:0 гостуващия Поморие в мач от 20-ия кръг на Втора лига.

Железничарите направиха най-добрия си мач от началото на първенството и създадоха поредица от отлични атаки и голови положения. Локомотивци обаче не стигнаха до разгромен резултат заради чудесни вратарски изяви и пропуски.

По този начин те вероятно са се понравили на двамата кандидат-инвеститори от ОАЕ, които гледаха на живо мача.

Мачът започна живо и с атаки към двете врати. В 9-ата минута Александър Александров центрира, играч на Поморие с глава намери напречната греда на собствената си врата и отбитата топка бе довкарана почти от голлинията от Димитър Георгиев за 1:0.

В 17-ата минута след фаул за Поморие Иван Колев стреля с глава, но вратарят на Локо Сф Любенов акробатично изби в корнер.

В 25-ата разбъркване пред вратата на морския тим не доведе до нов гол, а при ответната атака поморийци също застрашиха вратата на домакините.

В 40-ата минута двама локомотивци се втурнаха сами срещу защитник и вратар, но Александров реши да подаде на Илия Димитров, който бе в положение на засада и така домакините профукаха чисто положение.

Локомотив продължи да организира бързи атаки и до почивката имаше още две подобни възможности да порази вратата.

Нова прекрасна ситуация пред локомотивци се разкри в 50-ата минута. Дани Пеев стреля, вратарят Тодоров изби, но в краката на Димитър Георгиев, който обаче не можа да намери добре топката и пропусна.

В 58-ата минута Христо Лемперов получи на чиста позиция в пеналта на домакините, но ударът му отблизо бе спасен от Любенов.

В 60-ата минута Александров напредна отдясно и центрира, а Илия Димитров и с помощта на десния стълб вкара триково за 2:0.

Четири минути по-късно Локомотив направи аванса си класически. След корнер Илия Димитров продължи топката с глава и с левия крак Димитър Георгиев от метър я вкара във вратата за 3:0.

Локомотив продъжи да натиска и тежък удар на Никола Иванов бе отразен с мъка от вратаря на Поморие. След изпълнения корнер и Зюмбюлев за малко не намери вратата на поморийци.

В 72-ата минута Димитър Тодоров отрази в корнер отлично насочен удар на Пеев.

В 83-ата минута за игра с ръка в пеналта на Поморие бе отсъдена дузпа. Пеев опита „Паненка“, но не му се получи и изпрати топката леко и право в ръцете на Тодоров.

След това гостите от морето направиха две добри атаки, но завършващите им удари бяха неточни.

Локо Сф има 28 точки, а Поморие остава с 30 в класирането.

ЛОКО СФ – ПОМОРИЕ 3:0

1:0 Димитър Георгиев 9, 2:0 Илия Димитров 60, 3:0 Димитър Георгиев 64

ЛОКО СФ: 24 Александър Любенов, 20 Анестис Хадзилиадис, 23 Емил Виячки, 3 Евгени Зюмбюлев, 18 Мики Орачев, 14 Никола Иванов /73-Георгиос Бузукис/, 7 Даниел Пеев, 21 Илия Димитров /78-Александър Манолов/, 19 Александър Александров, 9 Димитър Георгиев, 8 Богомил Христов / 60-Даниел Васев/ /Резерви: 1 Цветомир Витков, 15 Владислав Мисяк, 94 Даниел Васев, 11 Александър Манолов, 25 Денис Пидев, 6 Александър Горанов, 17 Георгиос Бузукис/ Старши треньор – Явор Вълчинов

ПОМОРИЕ: 1 Димитър Илиев /46-Димитър Тодоров/, 2 Антон Иванов, 9 Ахмед Ахмедов, 21 Бекир Расим /64-Милен Танев/, 5 Георги Петков, 11 Деян Лозев, 19 Живко Хаджиев, 7 Иван Колев, 15 Илиян Шерденов /64-Станислав Дрянов/, 25 Слави Шопов, 22 Христо Лемперов /Резерви: 12 Димитър Тодоров, 8 Живко Илиев, 3 Мартин Василев, 27 Милен Танев, 13 Мирослав Коев, 4 Ростислав Петров, 6 Станислав Дрянов/ Старши треньор – Малин Орачев.

СЪДИЯ: Таско Тасков

СТАДИОН: „Локомотив“ - 400 зрители