Локомотив Сф обърна с 3:1 Марица в пловдивския квартал Коматево за четвъртата си поредна победа, дошла в петия кръг на Втора лига.

Локомотивци изиграха две коренно различни полувремена – първото слабо, второто далеч по-добро, и направиха пълен обрат от 0:1 до 3:1 през вторите 45 минути.

Слабото като игра първо полувреме роди твърде малко интересни моменти пред двете врати. Първият бе претенция за дузпа за Марица, когато защитник на Локомотив се хвърли на шпагат, а топката може би докосна и ръката му.

После в 16-ата Евгени Зюмбулев с глава изпрати опасно топката по посока вратата на пловдивчани, но тя все пак мина встрани.

Минутите се нижеха безинтересно, когато в 43-ата Рангел Игнатов получи топката на границата на пеналта на гостите, обърна се, стреля и порази долния десен ъгъл на вратата им за 1:0.

След почивката на терена все едно излезе друг отбор на Локомотив. Софиянци натиснаха своите домакини и след серия от фаулове и корнери изпратиха топката в мрежата в 56-ата минута, но гол правилно не беше зачетен заради нарушение срещу вратаря на Марица.

Но голът се печеше и той падна заслужено в 58-ата минута. Денис Стоилов центрира от фаул, а централният защитник Емил Виячки отново се пласира чудесно в пеналта на съперника, за да засече с крак топката в мрежата за 1:1.

Четири минути по-късно Локо Сф вече излезе напред в резултата. Илия Димитров видя чудесно включването на скорост на Николай Цветков и фронтално Демона простреля Илия Николов за 1:2.

Марица опита да реагира и в 73-ата минута се наложи вратарят на „червено-черните“ Ивайло Яначков да захлупва топката пред погледа на нападател. Веднага тръгна бърза контра за Локомотив, Александров върна назад от фланга към Цветков и той с добре насочен удар вкара втория си гол за 1:3.

Така Локо Сф остава лидер и след петия кръг с актив от 12 точки. Марица пък остава с 3 пункта.

МАРИЦА – ЛОКО СФ 1:3

1:0 Рангел Игнатов 43, 1:1 Емил Виячки 58, 1:2 Николай Цветков 62, 1:3 Николай Цветков 73

МАРИЦА: 1 Илия Николов, 16 Алил Кардашев, 3 Атанас Ташолов, 4 Мирослав Пушкаров, 5 Самер Алхусеин, 5 Петър Чалъков, 20 Борислав Караматев /78-Христо Янчев/, 15 Светослав Читаков, 10 Димитър Юруков, 9 Рангел Игнатов /83-Венцислав Гюзелев/, 14 Георги Георгиев /78-Иван Гендов//Резерви: 12 Димитър Грабчев, 22 Атанас Куманов, 8 Венцислав Гюзелев, 18 Даниел Спасов, 11 Иван Гендов, 2 Никола Марин, 21 Христо Янчев/ Старши треньор – Стойчо Драмов

ЛОКО СФ: 24 Ивайло Яначков, 16 Васил Попов, 23 Емил Виячки, 3 Евгени Зюмбулев, 17 Галин Ташев /67-Виктор Райчев/, 14 Иво Иванов, 10 Илиян Стефанов, 6 Владимир Семерджиев, 9 Илия Димитров, 18 Николай Цветков /84-Стоян Кадифчин/, 11 Денис Стоилов /59-Александър Александров//Резерви: 1 Цветомир Витков, 13 Кристиан Николов, 21 Виктор Райчев, 26 Красимир Милошев, 8 Стоян Кадифчин, 7 Александър Александров, 19 Марио Йорданов/ Старши треньор – Младен Додич.

СЪДИЯ: Валентин Железов

СТАДИОН: „Коматево“ - 400 зрители