Локо Сф спечели ценна победа с 2:1 срещу гостуващия Поморие в мач от 25-ия кръг на Втора лига, в който железничарите се скъсаха от пропуски от чисти положения.

Така Локо Сф изпревари загубилия изненадващо от Созопол Ботев Враца /0:1/ на второто място с 50 срещу 49 точки, а лидерът Царско село е с 53 след успех с 3:1 над Оборище в Панагюрище.

Мачът започна с изненадващ натиск за гостите и още във 2-ата минута Бекир Расим с премерен удар откри в полза на Поморие – 0:1.

Локо Сф се опомни от лошия старт и натисна. В 14-ата минута на два пъти локомотивци създадоха опасности – първо защитник изби пред Илия Димитров в корнер, а след това  на Контохристос пак бе избит в ъглов удар.

В 31-ата минута Здравко Димитров нахлу до аутлинията и подаде по трева към Том, но петичката на бразилеца от Локомотив не се получи.

В 38-ата минута Том изпълни фаул отстрани и центрираната топка бе засечена с глава от централния защитник на Локомотив Емил Виячки във вратата – 1:1.

В следващата минута от от упор с глава първо Том, а после и Романов не можаха от чисти позиции да вкарат втори гол за домакините.

В 42-ата минута при ново меле пред вратата на гостите пропуснаха и Илия Димитров, и Том.

В 44-ата минута вратарят на гостите Тодоров извади под гредата удар с глава на Димитров.

После Виячки отново излезе от защитата на Локомотив, напредна и след сблъсък с вратаря топката бе избита от защитник пред голлинията.

Натискът на Локомотив в последните 10 минути на първата част бе страховит, но морският тим устиска някак си до почивката.

Второто полувреме започна с нов голям пропуск на Том – с глава.

Пропуските продължиха да се нижат един след друг пред вратата на Поморие. Романов, Предев и Илия Димитров пропуснаха в рамките на минути-две.

После Илия Димтров с глава след корнер отново прати покрай вратата.

Но крепостта на гостите падна в 56-ата минута. Георги Петков върна много трудна топка към вратаря си, Димитър Тодоров не успя да я овладее, Илия Димитров я открадна и вкара – 2:1.

Локо Сф продължи да ниже пропуски. При контра четирима на един железничарите не успяха. Сетне вратарят Тодоров отрази удар на Илия Димитров.

Бомбен удар на Бранеков мина на сантиметри над гредата.

И Здравко Димитров се включи към дългия списък на пропускащите.

В 77-ата минута и страничният стълб спаси Поморие след удар на Иво Иванов.

В края Виячки остана на терена куцащ, след като бяха извършени трите смени в Локомотив. Но железничарите устискаха победата с 2:1.

ЛОКО СФ – ПОМОРИЕ 2:1

0:1 Бекир Расим 2, 1:1 Емил Виячки 38, 2:1 Илия Димитров 56

ЛОКО СФ: 92 Андрея Ефремов, 13 Стоян Предев, 23 Емил Виячки, 66 Александър Бранеков, 21 Христос Контохристос, 6 Владимир Семерджиев /86-Александър Горанов/, 14 Иво Иванов, 33 Том /69-Николай Цветков/, 88 Владислав Романов, 9 Илия Димитров /78-Мартин Станкев/, 20 Здравко Димитров /Резерви: 1 Кристиян Кацарев, 15 Александър Горанов, 17 Галин Ташев, 18 Николай Цветков, 8 Исмаел Тайдер, 10 Илиян Стефанов, 77 Мартин Станкев / Треньор – Младен Додич

ПОМОРИЕ: 12 Димитър Тодоров, 2 Антон Иванов, 10 Бекир Расим /72-Илиян Шерденов/, 24 Борис Тютюков /81-Ахмед Ахмедов/, 5 Георги Петков, 18 Живко Петков, 6 Иван Стоев, 19 Михаел Орачев /83-Християн Казаков/, 4 Ростислав Петров, 25 Слави Шопов, 20 Станислав Дрянов /Резерви: 30 Мартин Теменлиев, 9 Ахмед Ахмедов, 14Живко Жеков, 23 Живко Хаджиев, 8 Илиян Шерденов, 13 Мирослав Коев, 11 Християн Казаков/ Треньор – Веселин Бранимиров