Локомотив Сф запази върха във Втора лига с 9 точки след минимална победа с 1:0 над тима на бившия си треньор Явор Вълчинов – Монтана. След 4-ия кръг Монтана пък остава с 4 пункта.

Началото на мача бе по-активно за гостите от Монтана. След 10-ата минута изпадналият от елита тим изпълни серия от корнери и преки свободни удари пред вратата на железничарите, но така и не успя да стигне до шут във вратата.

Последва период на активизиране на домакините, но и те трудно стигаха до стрелба към вратата.

Така минутите се нижеха при поделено надмощие, но при пълно отсъствие на голови ситуации.

Първият сероиозен изстрел нанесе в 42-ата минута Николай Цветков, но бомбата на Демона бе отразена атрактивно от вратаря на Монтана Счекич. Но полувремето приключи логично без гол.

Нищо не се промени и след почивката. Отново същата вяла игра и липса на ситуации.

След изпълнение на корнер в 66-ата минута се стигна до гол за Локомотив. Винаги стабилният централен защитник Емил Виячки се извиси над всички и с глава заби топката във вратата на гостите – 1:0.

Веднага след това Сашо Манолов имаше възможност да изравни, но стреля встрани от вратата.

В 76-ата минута вратарят на Монтана Счекич отрази ефектно удар на Николай Цветков, предотвратявайки втори гол във вратата си след контра.

Успореден на голлинията пас на Демона в 83-ата не бе засечен от никого в червено и черно.

Темпото на игра се вдигна в края, като гостите опитаха щурм, а локомотивци контрираха.

Пропуск в добавеното време направи Петър Атанасов от Монтана, стреляйки над вратата. Така Локомотив запази трите точки в оспорвания мач и го спечели с минималното 1:0.

ЛОКО СФ – МОНТАНА 1:0

1:0 Емил Виячки 66

ЛОКО СФ: 24 Ивайло Яначков, 16 Васил Попов, 23 Емил Виячки, 3 Евгени Зюмбулев, 17 Галин Ташев, 14 Иво Иванов, 7 Александър Александров /71-Илиян Стефанов/, 6 Владимир Семерджиев /61-Стоян Кадифчин/, 9 Илия Димитров, 18 Николай Цветков /88-Виктор Райчев/, 11 Денис Стоилов /Резерви: 1 Цветомир Витков, 13 Кристиян Николов, 21 Виктор Райчев, 8 Стоян Кадифчин, 26 Красимир Милошев, 10 Илиян Стефанов, 19 Марио Йорданов/ Старши треньор – Младен Додич

МОНТАНА: 13 Неманя Счекич, 14 Николай Пърнаров, 3 Иван Михов, 13 Йордан Йорданов, 17 Тодор Георгиев, 19 Юлиян Чапаев, 21 Владимир Айтов /84-Свилен Щерев/, 11 Алекандър Манолов /73-Атанас Илиев/, 10 Петър Атанасов, 4 Даниел Васев /63-Небойша Иванчевич/, 20 Мирослав Антонов /Резерви: 1 Евгени Александров, 9 Атанас Илиев, 26 Борислав Дамянов, 77 Небойша Иванчевич, 8 Свилен Щерев, 23 Християн Илиев, 5 Стефан Цонков/ Старши треньор – Явор Вълчинов

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Драгомир Драганов