Втородивизионният Локомотив Сф се зарадва с победа 2:0 над традиционния си съперник през годините Славия, макар и в приятелски мач. "Белите" изиграха последните 15 минути в мача с 10 души заради червения картон на Тони Иванов. Головете вкараха през второто полувреме Даниел Васев и 14-годишният Валентин Николов.

Двата отбора използваха паузата за контрола на стадиона в „Надежда“, в която да използват последните си нови попълнения, а славистите – и някои от резервите си.

Началото на мача бе равностойно и без положения. Домакините от Локомотив изглеждаха по-надъхани срещу по-високо стоящия от него съперник в йерархията.

В 26-ата минута Красимир Милошев опита да прехвърли отдалеч излезлия напред вратар на Славия Захаринов, но топката падна върху външната страна на  мрежата.

Локомотив София Славия

източник: lap.bg

В 30-ата минута далечен удар на Момчил Цветанов бе избит в корнер от вратаря на Локо Сф Александър Любенов.

В 34-ата минута Славия организира добра контра, но Емил Виячки се изпречи на пътя на удара на Шоколаров и макар с цената на изкаран въздух, предотврати опасността.

В 40-ата минута новият централен нападател в Локо Сф Страхиня Кърстевски от няколко метра по диагонала изпрати топката на сантиметри встрани от „бялата“ врата – най-доброто положение през първата част, която завърши без голове.

Второто полувреме също започна равностойно, но в 62-ата минута Владислав Романов нахлу остро по левия фланг и центрира ниско, а на два метра пред голлинията Даниел Васев засече във вратата на Славия за 1:0.

В 65-ата минута далечен удар по тревата на Христо Бисеров мина на сантиметри от вратата на Локомотив.

В 75-ата минута за груб фаул в гръб Тони Иванов от Славия бе изгонен и „белите“ останаха с 10 души.

В 76-ата минута току-що влезлият в игра юношески национал Валентин Николов /роден 2003 година!/ с удар от средна дистанция направи резултата 2:0 за Локо Сф.

През второто полувреме и в състава на Локо Сф се появиха съвсем млади футболисти. Освен автора на втория гол, още Даниел Алексиев, Тодор Станкушев, Марио Симеонов и Иван Калайджийски.

Локомотив имаше още един шанс при разбъркване да покачи резултата, а Славия пропусна чрез Милчо Ангелов, останал сам срещу Витков, но не успял да го преодолее.

С победата си с 2:0 над Славия Локо Сф си вдъхна самочувствие, след като досега не се представяше особено успешно в първенството.

ЛОКО СФ – СЛАВИЯ 2:0

1:0 Даниел Васев 62, 2:0 Валентин Николов 76

ЛОКО СФ: 24 Александър Любенов /46-Цветомир Витков/, 25 Зоран Шмоня /81-Тодор Станкушев/, 23 Емил Виячки, 3 Марио Петков /83-Марио Симеонов/, 21 Христос Контохристос /75-Даниел Алексиев/, 6 Георгиос Бузукис /35-Даниел Васев/, 7 Георги Нетов /69-Марио Йорданов/, 4 Франк Мбарга /57-Иван Калайджийски/, 26 Красимир Милошев /75-Валентин Николов/, 11 Владислав Романов /79-Йордан Тодоров/, 79 Страхиня Кърстевски /46-Богомил Христов/. Старши треньор – Ангел Колев

СЛАВИЯ: 1 Драгомир Захаринов, 15 Александър Александров /66-Георги Илиев/, 3 Тейнур Марем, 38 Милен Гамаков, 18 Дени Валентич-Бара /46-Александър Златков/ , 8 Славчо Шоколаров, 23 Владислав Узунов /61-Христо Бисеров/, 20 Филип Кръстев, 17 Момчил Цветанов, 11 Кристиян Пешов /46-Тони Иванов/, 9 Цветелин Чунчуков /46-Милчо Ангелов/. Старши треньор – Златомир Загорчич

ЧЕРВЕН КАРТОН: Тони Иванов /Славия/ 75