Отборът на Царско село продължава с безупречното си представяне във Втора лига. Възпитаниците на Никола Спасов записаха десети пореден успех и свой 18-ти от началото на сезона в шампионата. В мач от 20-ия кръг „царете” надделяха над Локомотив София с 2:1 и продължават похода си към Първа лига.

Двубоят започна много лошо за домакините, които допуснаха попадение след секунди игра. Още при първата си атака към вратата на домакините, Локомотив София успя да поведе чрез Цветомир Вачев.

Въпреки студения душ в първата минута, Царско село успя да се съвземе много бързо и след четвърт час изравни. Първото попадение за домакините бе дело на Антонио Георгиев. Успеха за лидера във Втора лига осигури Атанас Кабов с точен удар в 50-ата минута.

Царско село продължава да бъде необезпокояван на върха във временното класиране с огромна преднина пред втория Монтана. Тимът на Никола Спасов вече има в актива си 55 пункта, 12 повече от преследваща. Локомотив София пък е в средата на таблицата – осмо място и 25 точки на сметката си.