Домакинският хикс за Ботев Враца - 1:1 срещу Несебър, остави Локомотив Сф самотен лидер след петия кръг във Втора лига.

До този момент врачани деляха първата позиция с „железничарите“ допреди този кръг, но след него вече са четвърти с 10 точки, колкото имат още Оборище и Ботев Гълъбово.

Водач е Локо Сф с 12 пункта, пред Царско село 11.

Несебър пък е на 10-о място с 5 точки.

Мачът Ботев Вр – Несебър се оказа доста оспорван, като гостите от морето не отстъпваха на своите домакини.

Все пак Ботев взе преднина в 43-ата минута, когато при удар с глава на Деян Иванов Диян Молдованов опита да избие от голлинията, но не успя и топката влетя във вратата за 1:0.

Несебър обаче не се отказа и Молдованов затрудни много сериозно от фаул вратаря на домакините Христо Митов, който едва отрази към гредата. В 54-ата минута обаче Молдованов пробва отново от фаул и бомбата този път влетя във вратата за крайното 1:1.