Нефтохимик и Локомотив София завършиха 3:3 в зрелищен сблъсък от 16-ия кръг на Втора професионална лига. Головете за бургазлии вкараха Николай Костов (42-дузпа) и Димитър Костадинов (47, 60). За "червено-черните" се разписаха Илиян Стефанов (50) и Светослав Диков (70-дузпа, 77).

Гостите влязоха по-добре в мача и можеха да поведат още във 2-ата минута, когато Александър Александров бе оставен непокрит в наказателното поле при едно центриране, но ударът му с глава срещна гредата. В 13-ата минута Стефанов свали топката с глава към централния нападател на "червено-черните" Светослав Диков, който макар и с гръб към вратата успя да се обърне и да стреля, но в аут. Отново той получи шанс пред стража на Нефтохимик в 26-ата минута, но ударът му мина над вратата.

Постепенно бургазлии изравниха играта и създадоха няколко опасности пред вратата на гостите. в 39-ата минута прострелно центриране на влезлия като резерва Ерик Почански бе избито в корнер пред връхлитащия Живко Петков. Три минути по-късно Педро Ферари спря с ръка удар към вратата на Локомотив Сф и реферът Петър Григоров без колебание посочи бялата точка. Николай Костов вкара дузпата и Нифтохимик поведе в резултата. Секунди преди почивката Димитър Костадинов можеше да вкара втори гол, но ударът му мина встрани от вратата на гостите.

Второто полувреме започна по-добре за Локомотив Сф и още в 50-ата минута Илиян Стефанов върна интригата в двубоя. С техничен удар от границите на наказателното поле той не остави никакви шансове на вратарая Павел Здравков. Домакините дълго оспорваха попадението заради нарушение на голмайстора срещу техен защитник. Голът окрили гостите и напрежението се настани в половината на бургазлии. В 60-ата минута обаче тимът на Диян Петков попари гостите. Николай Костов центрира от фаул, Неманя Иванов не изчисти добре и Димитър Костадинов матира стража Ивайло Василев за трети път.

Десет минути по-късно "червено-черните" се върнаха в мача с попадение от дузпа на Светослав Диков. Тя бе отсъдена за нарушение на Живко Петков срещу Диков, но съдийското решение дълго бе оспорвано от домакините. Активната игра на Локомотив Сф доведе и до изравнителен гол. Негов автор отново бе Диков, който довкара отбита от вратаря Здравков топка. Стражът на Нефтохимик изби силен шут на Педро Ферари, но дебнещият на ръба на засадата голмайстор на гостите се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата.

В добавеното време на срещата и двата отбора можеха да измъкнат победата. Най-напред Илиян Стефанов от гостите уцели напречната греда, а секунди по-късно вратарят Ивайло Василев изби в корнер топовен шут на Живко Петков.

НЕФТОХИМИК - ЛОКОМОТИВ СОФИЯ  3:3

Голмайстори: 1:0 Н. Костов (42-дузпа),  2:0 Д. Костадинов (47), 2:1 Ил. Стефанов (50), 3:1 Д. Костадинов (60), 3:2 Св. Диков (70-дузпа), 3:3 Св. Диков (77)

НЕФТОХИМИК: 1. Здравков, 3. Ташолов, 7. Димов, 77. Костадинов, 23. Молдованов, 14. Петков, 20. Цачев, 8. Георгиев (27 - 92. Почански), 27. Костов, 4. Тенев, 22. Цонков
Треньор Диян Петков

ЛОКОМОТИВ СФ: 91. Василев, 2. Ферари, 15. Иванов, 23. Василев, 4. Орачев, 33. Том (71 - Д. Георгиев), 22. Семерджиев, 10. Стефанов, 7. Александров, 18. Диков, 77 Вачев