Левски постигна победа с 2:0 над Локомотив София в контролна среща, състояла се на стадион „Георги Аспарухов“ по време на паузата за националните тимове. Попаденията за успеха, който изгледа и босът на „сините“ Спас Русев, отбелязаха Давиде Мариани и юношата Мартин Петков.

Победата на „сините“ можеше да е и по-изразителна, но на три пъти гредите спираха изстрели на момчетата на Славиша Стоянович. При първата ситуация дори останаха съмнения дали след като се отби в напречната греда, топката не премина голлинията.

Неофициален дебют с екипа на Левски направи нападателят Луан Виана, който бе един от играчите, след изстрел на когото бе разтресена гредата през първата част. Той престоя на терена до 67-ата минута. Пълни 90 минути записа вратарят Божидар Митрев.

Неприятната вест за Стоянович след спаринга бе свързана с контузии на двама негови футболисти. Илия Димитров и Атанас Кабов напуснаха принудително игра още преди 20-ата минута, като последният бе откаран и с линейка.

Стоянович: Имаме седем дни за тактиката за Лудогорец

Колев: Локо Сф не е отбор да крета във Втора лига

Левски - Локомотив София

източник: LAP.bg

Левски създаде първата по-сериозна атака в 4-ата минута. Станислав Иванов навлезе опасно в наказателното поле, центрира, а топката рикошира в играч на Локо София, след което се удари в напречната греда със сериозни съмнения, че е минала голлинията. Съдията Буров даде знак играта да продължи, а Атанас Кабов от непосредствена близост с глава удари напречната греда.

Локо София отвърна в 11-ата минута, когато Георги Нетов отправи опасен изстрел от дистанция. Божидар Митрев първо улови топката, но след това изпусна. В последствие стражът отново „грабна“ топката.

Левски можеше да увеличи преднината си в 18-ата минута, но силен удар на Луан Виана се отби в десния стълб.

Славиша Стоянович бе принуден да извърши две принудителни смени в 19-ата минута. На местата на контузените Илия Димитров и Атанас Кабов в игра влязоха Давиде Мариани и Алекс Боримиров. Малко преди края на първата част, Кабов, който претърпя удар в главата, след един сблъсък, бе откаран с линейка от „Георги Аспарухов“.

Минута след извършените рокади Левски поведе в резултата. „Сините“ направиха чудесна атака, Луан Виана, който бе в наказателното поле, пусна надясно към Иво Найденов. Десният бек върна назад към чакащия на границата на вратарското поле Давиде Мариани. Последният с премерен удар направи 1:0.

Натискът на Левски продължи, като в 24-ата минута Станислав Иванов бе превъзходно изведен сам срещу Александър Любенов. Стражът на гостите обаче излезе много добре и блокира изстрела.

В 38-ата минута Виана пусна надясно към Иванов. Той овладя в пеналта, след което реши отново да комбинира с Виана. Новият нападател на „сините“ се нагласи за ефектен удар със задна ножица, но в сетния миг бе изпреварен от Луи Нганьони, който с глава изкара топката в аут.

„Железничарите“ потърсиха изненадата в 41-ата минута. Красимир Милошев шутира от дистанция, но Митрев докосна топката и тя излезе в ъглов удар, от който не произлезе нищо.

Второто полувреме започна с умела атака на домакините. Алекс Боримиров напредна с топка в крака фронтално на вратата, след което от около 20 метра стреля силно, а топката се отби в гредата.

В 53-ата минута левскарите центрираха отдясно в наказателното поле към Виана. Нападателят претендираше, че е изблъскан, но преди това съдията бе маркирал игра с ръка и показа жълт картон на нападателя.

Мариани се пребори добре в пеналта за една топка в 63-ата минута и шутира под диагонал, но покрай десния стълб на Любенов.

Богомил Христов опита късмета си от дистанция в 74-ата минута, но право в ръцете на Митрев.

Три минути след това „сините“ изпълниха корнер отдясно по атаката си. Топката бе пратена при близката греда, където Филипе Нашименто понечи да засече, но Любенов изби в нов ъглов удар, след който играта бе изнесена в по-предни позиции.

Антъни Белмонт опита директен обстрел от фаул в 83-ата минута, но топката профуча над вратата.

Пет минути по-късно юношата Мартин Петков, който замени Филипе Нашименто, наниза втори гол в полза на Левски. Всичко се случи след хубава тройна комбинация. Боримиров овладя отляво, след това пусна към Ивайло Иванов, който веднага продължи към Петков. Последният оставен на стрелкова позиция, не се бави много и оформи крайното 2:0.

След подновяване на битката в Първа лига след паузата за националите, Левски гостува на Лудогорец в мач от 12-ия кръг. Локомотивци са домакин на Литекс в двубоя от 11-ия кръг на Втора лига.

Ето и развитието на мача:

90+2 Край на мача

88' ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ. Хубава тройна комбинация между Боримиров, Ивайло Иванов и Мартин Петков, завърши с попадение на последния за 2:0.

86' Ивайло Иванов заменя Нганьони.

83' Фаул за Левски. Антъни Белмонт опита директен обстрел, но на над вратата.

80' Смяна в Левски - Мартин Петков заменя Нашименто.

77' Центриране от корнер за Левски отдясно по атаката. Топката бе пратена на близката греда, където Нашименто засече, но Любенови изби в нов ъглов удар, от който не произлезе нищо.

74' Изстрел Богомил Христов от дистанция право в ръцете на Митрев.

73' Смяна в Локо Сф. Младокът Валентин Николов заменя Георги Нетов.

67' Смени в Левски. Старши треньорът на Левски извърши шест смени. Цветкович замени Найденов, Яблонски - Рейш, Белмонт - Юруков, Тиам - Мариани, Кабрал Станислав Иванов и Костов - Виана.

63' Давиде Мариани се пребори много добре за една топка в пеналта и стреля под диагонал, но покрай десния стълб на Любенов.

62' Смяна в Локо Сф. На мястото на Страхиня Къртевски влиза Костадин Хазуров.

54' Чудесна комбинация между Давиде Мариани и Луан Виана с по едно докосване, Мариани обаче не успя да завърши добре.

53' Центриране отдясно към Луан Виана. Нападателят претендираше, че е изблъскан отзад, но преди това реферът бе маркирал игра с ръка на играча на Левски, който получи жълт картон.

46' Греда за Левски. Алекс Боримиров напредна фронтално на вратата с топка в крака, отправи страхотен изстрел от над 20 метра, но топката се отби в гредата.

46' Начало на второ полувреме

45' Край на първо полувреме

Линейка извежда Атанас Кабов от стадиона.

41' Изстрел от дистанция на Красимир Милошев, Божидар Митрев докосна топката и тя излезе в корнер. След неговото изпълнение стражът на Левски боксира, топката попадна в Нашименто, който тръгна напред.

38' Добра атака на Левски. Виана пусна надясно към Станислав Иванов. Той овладя в пеналта, след което реши да комбинира с Виана. Последният опита ефектен удар със задна ножица, но бе изпреварен от Луи Нганьони, който стреля с глава, но малко над вратата.

33' Станислав Иванов напредна отдясно, стигна до аутлинията и върна назад към Мариани, който бе някъде около точката за дузпата. Последният не успя да нанесе хубав изстрел. Опасността бе пресечена.

32' Корнер за Локо Сф, Митрев излиза добре и боксира.

28' Добра атака за Левски. Луан Виана не успя да нанесе достатъчно добър удар, така топката попадна в Иво Найденов, чийто изстрел прелетя над вратата.

24' Станислав Иванов бе превъзходно изведен сам срещу Александър Любенов. Стражът на "железничарите" обаче излезе добре и блокира изстрела.

20' ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ. "Сините" направиха чудесна атака - Виана, който бе отдясно в наказателното поле, пусна надясно към Иво Найденов, а той продължи към резервата Давиде Мариани, който откри за 1:0.

19' На мястото на Илия Димитров и Атанас Кабов влизат Давиде Мариани и Алекс Боримиров.

18' Греда за Левски. Луан Виана овладя пред наказателното поле, навлезе навътре, нагласи се и стреля силно, но удари десния стълб на Любенов.

12' Левски е временно с човек по-малко, след като Илия Димитров се контузи и е извън терена

11' Добра възможност за Локо Сф. Страхотен изстрел на Георги Нетов от дистанция. Божидар Митрев първо улови, след това изпусна топката, а след това имаше време за реакция и отлово грабна топката.

4' Опасна атака за Левски. Иванов влезе в наказателното поле, центрира, топката рикошира в играч на Локо Сф, удари се в напречната греда със сериозни съмнения, че тупна зад голлинията. Съдията Буров продължи играта, Кабов стреля от непосредствена близост с глава, но и той удари напречната греда.