Тимовете на Локомотив София и Царско село завършиха 0:0 в дерби от 13-ия кръг на Втора лига. Двата тима се бяха вкопчили здраво в битка, но така и не се стигна до голове.

Локомотив София реализира попадение във втората минута, но Илия Димитров беше в положение на засада и голът не беше зачетен. До почивката въпреки опитите на двата тима да стигнат до гол, това не се случи.

През втората част Локомотив София стигна до греда в 85-ата минута, когато Александров изпълни отлично пряк свободен удар, но топката се удари в напречната греда и не влезе в мрежата на съперника.

След това равенство Локомотив София запази първото си място с актив от 26 точки, а Царско село е на втората позиция с точка по-малко, но и двата тима имат мач повече от съперниците си. Ботев Враца може да излезе начело в класирането при успех у дома над Струмска слава.