Локомотив София победи с 6:0 латвийския Валмиера в контролна среща, която се проведе в Анталия. Попаденията за "железничарите" реализираха Ферари (29), Александров (34), Диков (53), Стефанов (67, 81) и Милев (73). Тимът на Ради Здравков пропусна и две дузпи.

Проверката бе последна за "червено-черните" на турска земя. Утре отборът се прибира в София.

В началните минути добри изяви имаше вратарят на латвийците, който спаси удари на Светослав Диков и Шоко. Логично падна и гол в 29-ата минута, вкара го Педро Ферари с плътен удар от границата на наказателното поле. В 34-ата минута се разписа и Александър Александров от пряк свободен удар. Малко по-късно Светослав Диков спечели дузпа, която изпълни, но стражът на Валмиера спаси.

В 53-ата минута той се реваншира, засичайки центриране по земя на Шоко за 3:0. В 65-ата минута Наско Милев също пропусна дузпа, но две минути по-късно Илиян Стефанов все пак вкара четвърти гол във вратата на Валмиера.

Наско Милев все пак записа името си сред голмайсторите в 73-ата минута с удар от близка дистанция. Девет минути преди края Илиян Стефанов оформи крайното 6:0.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - ВАЛМИЕРА 6:0

Голмайстори: 1:0 Ферари (29), 2:0 Александров (34), 3:0 Диков (53), 4:0 Стефанов (67), 5:0 Милев (73), 6:0 Стефанов (81)