Отборът на Локомотив София надви Литекс с 2:0 в първи мач от 7-ия кръг във Втора лига. В 25-ата Илиян Стефанов откри, а в 42-ата минута Светослав Диков удвои, което се оказа и последнто попадение в срещата. Гостите завършиха двубоя с човек по-малко, след като Иван Митрев бе изгонен в добавеното време на сблъсъка.

"Железничарите" напълно заслужено стигнаха до успеха, след като бяха господари на терена през всичките 90 минути и можеха да отбележат още попадения. С тази победа Локомотив продължи да е лидер, след като събра актив от 19 точки. Литекс остават пети с 11 точки. В следващия кръг футболистите на Иван Колев гостуват на изненадата до момента във Втора лига - Кариана Ерден, докато ловчанлии приемат Миньор Перник.

Домакините имаха превес в началните минути на срещата и контролираха повече топката, но до опасности пред някоя от двете врати не се стигаше.

С първата си наистина опасна ситуация „железничарите“ поведоха. Александър Александров и Валентин Николов направиха чудесно двойно отдясно на наказателното поле. Александров след това навлезе в пеналтерията, но Мартин Сандов успя да го спре. Неговите съотборници обаче не успяха да изчистят топката, до която стигна Николов, а той намери непокрития Илиян Стефанов, който с хубав удар с десния крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Станислав Нистеров.

Гостите погледнаха малко по-смело към вратата на столичани, но нещо в последната фаза на атаката липсваше и опасности пред вратата на Ивайло Василев продължиха да липсват.

Три минути преди края на първата част Локомотив удари за втори път. Александров изведе по чудесен начин Стефанов отляво в наказателното поле. Голмайсторът за домакините имаше време да спре и да погледне с кого да комбинира, след което намери на далечната греда Светослав Диков, който на празна врата не сбърка и заби топката във вратата на Литекс за втори път.

В 45-ата минута след центриране от корнер Марио Петков засече топката на близката греда, но Християн Петров изчисти от глолинията. Кълбото обаче стигна до Диков на границата на наказателното поле и пробва силен изстрел, но малко над вратата.

В 57-ата минута Илиян Стефанов открадна топката от Олег Димитров пред наказателното поле, след което веднага изведе Диков сам срещу Нисторов и отбеляза във вратата му трето попадение. То обаче бе отменено заради засада на Диков в момента на подаването към него.

Девет минути преди края на редовното време гостите пропуснаха златен шанс да върнат едно попадение. Галин Минков изведе чудесно отляво в наказателното поле Стефан Неделчев, който пък комбинира с Петър Христов във вратарското поле. Той засече топката, но вратарят на Локомотив Ивайло Василев не позволи да бъде преодолян, след като парира удара с ръка.

Във втората минута на добавеното време Иван Митрев опита да си изпроси дузпа, след като се свлече в наказателното поле, но съдията Димитър Димитров прецени, че нападателят е симулирал, заради което му показа жълт картон. Това обаче бе негов втори и съответно получи червен картон, като по този начин остави Литекс с 10 души на терена.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - ЛИТЕКС 2:0

1:0 Илиян Стефанов 25'

2:0 Светослав Диков 42'

Стартови състави на двата отбора:

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 91. Ивайло Василев, 26. Красимир Милошев, 23. Мартин  Василев-капитан, 3. Марио Петков, 4. Мики Орачев, 22. Владимир Семерджиев, 14. Валентин Николов, 10. Илиян Стефанов, 7. Александър Александров, 18. Светослав Диков, 27. Павел Петков

Треньор: Иван Колев

ЛИТЕКС: 1. Станислав Нисторов, 77. Мартин Сандов, 15. Християн Петров, 22.  Пламен Николов-капитан, 34. Олег Димитров, 5.  Йоан Бауренски, 9. Борис Тютюков, 17. Петър Петров, 7. Радослав Живков, 23. Иван Митрев, 12. Галин Минков

Треньор: Живко Желев

Главен съдия: Димитър Димитров