Локомотив София спечели гостуването си на Добруджа с класическото 3:0. "Столичните железничари" откриха рано чрез Александър Александров, а в края на първото полувреме Светослав Диков удвои прединанта на гостите. В началото на втората част Александър Александров с второто си попадение оформи крайният резултат. Домакините пропуснаха дузпа през първите 45 минути, когато Ивайло Василев отрази ударът на Ивайло Лазаров. Халфът на "жълто-зелените" нацели и гредата през втората част. Добруджа игра достойно през целия мач, въпреки проблемите, които имаше преди двубоя. Осем футболисти на тима дадоха положителни проби за коронавирус, а съставът беше допълнен от юноши.

Възпитаниците на Иван Колев в самото начало на двубоя овладяха контрола на топката и стартираха по отличен начин. Още в 4-ата минута гостите поведоха. „Столичните железничари“ организираха добра атака по левия фланг. Мики Орачев центрира почти от аутлинията, след което непокритият Александър Александров откри с глава.

Три по-късно Светослав Диков нанесе плътен изстрел от дистанция, който бе отразен от вратаря Иван Василев.

Гостите продължиха да приситкат съперника си и организираха атака след атаката. В 21-ата минута Мартин Василев стреля с глава, при което стражът на домакините спаси на голлинията. Опасността пред вратата на домакините продължи, при което Светослав Диков получи на отлична позиция, но не успя да намери мрежата, а впоследствие главният съдия Рюстем Карагарен вдигна високо ръката си и сигнализира, че в ситуацията е имало засада.

Пет по-късно Педро Ферари центрира в наказателното поле, където Красимир Милошев стреля с глава, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Постепенно домакините погледнаха по-смело към врата на Локомотив София. Така се стигна до 38-ата минута, когато Добруджа получи дузпа. След два рикошета топката попадна в Денис Кадир, който бе фаулиран от Марио Петков в наказателното поле и Рюстем Карагарен посочи бялата точка. Ивайло Лазаров застана зад топката, но изстрелът му бе отразен от Ивайло Василев. Халфът на домакините стреля в левия ъгъл, при което стражът на „столичните железничари“ изби в ъглов удар.

Локомотив София упражни натиск в следващите минути и се стигна до удвояване на преднината в края на първото полувреме. Александър Александров центрира в наказателното поле от ъглов удар, където Светослав Диков бе над всички и реализира с глава.

„Столичните железничари“ стартираха втората част по идентичен начин, както и първата. В 54-ата минута Александър Александров овладя по десния фланг, след което смени посоката и нахлу в центъра. Атакуващият халф нагласи топката на удобния си ляв крак и с плътен удар в долния десен ъгъл направи резултата класически, реализирайки второто си попадение в мача.

Добруджа отговори мигновено. В 60-ата минута домакините организираха добра атака през центъра, която завърши с изстрел от дистанция на Димитър Василев, който бе отразне от Ивайло Василев. Постепенно темпото на игра спадна заради многото промени и горещото време в Добрич. Все пак "жълто-зелените" продължиха да се активизират. Ахмед Адемов проби по левия фланг и стреля от дистанция, но топката премина високо над вратата.

В 83-ата минута Ивайло Лазаров нацели десния страничен стълб на вратата на Ивайло Василев след технично изпълнение на пряк свободен удар.

Последното по-серизоно положение в мача бе за гостите. В 88-ата минута Павел Петков нахлу в наказателното поле, но изстрелът му от малък ъгъл не намери целта. Локомотив София завоюва поредните си три точки от началото на сезона и остават еднолично на върха във Втора лига.

ДОБРУДЖА - ЛОКО СФ 0:3

0:1 Ал. Александров 4'

0:2 Св. Диков 45'

0:3 Ал. Александров 54'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ДОБРУДЖА: Иван Василев, Радослав Михалков, Дони Дончев, Якуб Идризов, Николай Андреев, Денис Кадир. Димитър Василев, Ахмед Адемов, Ивайло Лазаров, Иван Цачев, Стефан Митев

Треньор: Радослав Боянов

ЛОКО СФ: Ивайло Василев, Педро Ферари, Марио Петков, Мартин Василев, Мики Орачев, Владимир Семерджиев, Красимир Милошев, Валентин Николов, Наско Милев, Александър Александров, Светослав Диков

Треньор: Иван Колев