Локомотив София спечели с 3:1 срещу Пирин Благоевград в дербито на 9-ия кръг на Втора лига. Два гола вкара намиращият се в отлична форма от началото на сезона Илиян Стефанов-Нани (16, 33), разписа се и Педро Ферари (56). Почетното попадение за гостите отбеляза Конър Хендерсън (89). Почти цяло второ полувреме гостите играха с 10 души, след като Александър Дюлгеров бе изгонен в 52-ата минута.

21 снимки

Гостите започнаха по-активно и логично напрежението в първите минути бе  пред вратаря Ивайло Василев. До сериозна опасност обаче не се стигна най-вече заради организираната игра на домакините в защита.

В 8-ата минута "червено-черните" поискаха дузпа за падане на Марио Петков, който бе задържан от Красимир Станоев  след центриране от ъглов удар, но реферът Георги Давидов прецени, че единоборството е било в рамките на правилата. Две минути по-късно Спас Георгиев финтира Мики Орачев отдясно и шутира, но топката премина встрани от вратата.

Домакините поведоха в 16-ата минута, когато Светослав Диков от дясното крило сложи топката на главата на Илиян Стефанов и той не сгреши за 1:0.

Минута след попадението гостите от Благоевград имаха претенции за дузпа, след като Преслав Йорданов прадна в наказателното поле, но и този път съдията остана безмълвен.

В 33-ата минута Локомотив Сф нанесе втори удар. Светослав Диков задържа топката около наказелното поле и подаде към Илиан Стефанов, който с изключително прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Петров.

Седеми минути след началото на второто полувреме гостите останаха с човек по-малко. Александър Александров  се откъсна, но бе застигнат от Дюлгеров. В единоборството халфът на Локомотив Сф падна, а реферът прецени, че срещу него е извършено нарушение и вдигна червен картон на защитника на Пирин.

Логичното се случи само след 4 минути. Първо Диков уцели напречната греда, топката се върна в полето и  секунди по-късно Педро Ферари с фамозен удар с левия крак от границата на наказателното поле направи 3:0.

Домакините можеха да вкарат четвърти гол в 72-ата минута, когато Илиян Стефанов разсече защитата на съперника с пас към Диков. Нападателят на Локомотив Сф шутира в далечния ъгъл, но вратарят Петров с крак успя да избие.

Минута преди края Пирин стигна до почетно попадение. Отбеляза го Конър Хендерсън с много красив удар отдалеч, при който топката описа странна парабола и прехвърли вратаря Василев.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - ПИРИН 3:1

1:0 Илиян Стефанов (16)

2:0 Илиян Стефанов (33)

3:0 Педро Ферари (56)

3:1 Конър Хендерсън (89)

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: Ивайло Василев, Педро Ферари, Марио Петков, Мартин Василев-капитан, Мики Орачев, Тодор Траянов, Красимир Милошев, Александър Александров, Илиян Стефанов, Денислав Станчев, Светослав Диков

Треньор Иван Колев

ПИРИН: Петър Петров, Александър Бастунов, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Николай Бодуров-капитан, Красимир Станоев, Конър Хендерсън, Джон-Кристоф Аинйа, Антон Карачаканов, Преслав Йорданов, Спас Георгиев