Отборите на Септември София и Локомотив София направиха истинско зрелище в последния двубой от четвъртия кръг във Втора лига. Двата тима вкараха общо седем гола, но с успеха се поздравиха "железничарите" с 5:2 на стадиона в квартал Драгалевци. Тон за головата фиеста даде Денислав Станчев в 16-ата минута. Асен Георгиев обаче изравни в 37-ата, но в добавеното време на първата част Светослав Диков реализира дузпа и отново даде аванс на "железничарите". Секунди след началото на второто полувремет Александър Александров покачи до 1:3. В 67-ата минута Марио Илиевски намали, но само две минути след това Илиян Стефанов отново даде два гола аванс на "жлезничарите", а в 74-ата минута отново той оформи и крайния резултат.

Антон Узунов
31 снимки

С тази победа Локомотив продължи със стопроцентовия си актив от началото на първенството и показа, че може спокойно да се приема като претендент за директна промоция в efbet Лига. В класирането момчетата на Иван Колев имат 12 точки и са на върха, с три повече от втория Миньор Перник, с когото се срещат в следващия кръг. Септември пък остават девети с 4 точки след три срещи.

Първата по-интересна ситуация дойде в 6-ата минута, когато Стефан Гаврилов опита подаване в наказателното поле отдясно. Матеус не прецени добре ситуацията и топката попадна във Владимир Николов, който стреля, но поркай вратата на Ивайло Василев.

Минута след това левият краен бранител на домакините Мартин Ачков отправи силен удар извън наказателното поле, но топката профуча покрай вратата на „железничарите“.

Локомотив отговори с хубава атака, при която топката бе центрирана Светослав Диков отправи подаване в наказателното поле отляво, но никой не успя да засече. Топката обаче стигна до другия край на наказателното поле, където Педро Ферари центрира на далечната греда, а там от два-три метра Диков стреля с глава в аут.

В 16-ата минута гостите поведоха. Светослав Диков успя да с едно докосване да намери в половината на Септември Илиян Стефанов. „Десетката“ на „железничарите“ продължи за Денислав Станчев, който се измъкна от засадата и с удар под плонжа на Павел Здравков, отбеляза – 0:1.

В 34-ата минута Георги Сърмов стреля от далечна дистанция, но ударът му нямаше достатъчно сила, което не трябваше да е проблем за вратаря на Локомотив Ивайло Василев. Топката обае тупна точно пред него, след което тя мина между краката му, но все пак стражът успя да я омекоти и да я улови.

В 36-ата минута обаче домакините изравниха. След нарушение на бразилския защитник Матеус, Септември получи право да изпълни свободен удар. Последва центриране, при което Владимир Николов не успя да играе с глава, но бразилецът спря топката с гръб в малкото наказателното поле пред Василев, като по този начин свали за Асен Георгиев, който отбеляза.

Четири минути преди края на първата част домакините можеха дори да обърнат, след като Димитър Костадинов центрира от корнер в наказателното поле, а Асен Георгиев засече с глава, но топката премина съвсем малко над вратата на малко над вратата на Василев.

Секунди преди да изтече редовното време на първата част Педро Ферари нахлу в наказателното поле на домакините, след което се хвърли пред Ангел Грънчов, който обаче не направи нищо нередно, но и реферът Георги Гинчев се заблуди и отсъди дузпа. Зад топката застана Диков, който реализира  - 1:2.

Секунди след началото на втората част Локомотив вкара трето попадение. Резервата Красимир Милошев отправи чудесно подаване на десния фланг, където бе Александър Александров. Седмицата на гостите преодоля Мартин Ачков, влезе в наказателното поле, залъга Ангел Грънчов, след което си нагласи топката и мощен удар отблизо препарира Здравков – 1:3.

В 62-ата минута Александров центрира отдясно в наказателното поле, където Илиян Стефанов нанесе хубав удар с глава, но Павел Здравков успя да се намеси.

В 67-ата минута домакините успяха да върнат едно попадение. Топката бе центрирана отдясно в наказателното поле, където резервата Аспарух Смилков върна с глава за друга резерва Кристиян Пашов, който пък му върна. Смилков подаде на границата  на вратарското поле, където Марио Илевски отбеляза.

Само две минути след това, сякаш от нищото, Локомотив си върна аванса от две попадения. След изпълнение на тъч отляво Асен Георгиев остана под топката, а Ангел Грънчов не се ориентира, което даде шанс на Илиян Стефанов с прехвърлящ удар да намери вратата на Здравков за четвърти път.

Това обаче не беше всичко от „жлезничарите“. В 74-ата минута те продължиха с головата фиеста. Наско Милев навлезе в наказателното поле, след което върна топката чак до границата му, където Илиян Стефанов с прецизен удар по земята намери долния ляв ъгъл на Зравков – 2:5.

До края на срещата гостите проупснаха още две, три хубави ситуации, с което можеше да резултатът да набъбне още.

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ – ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 2:5

0:1 Денислав Станчев 16'

1:1 Асен Георгиев 37'

1:2 Светослав Диков (д) 45+1'

1:3 Александър Александров 46'

2:3 Марио Илиевски 67'

2:4 Илиян Стефанов 69'

2:5 Илиян Стефанов 74'

Стартови състави на двата отбора:

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ (4-3-3): 21. Павел Здравков - 25. Иван Стоянов, 15. Ангел Грънчов, 6. Асен Георгиев, 23. Мартин Ачков - 14. Марио Илиевски, 5. Гeорги Сърмов (к), 24. Стефан Гаврилов - 10. Димитър Костадинов, 9. Владимир Николов, 7. Цветомир Вачев

Старши треньор: Христо Арангелов

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ (4-2-3-1): 91. Ивайло Василев - 2. Педро Ферари, 3. Марио Петков (к), 89. Матеус, 4. Мики Орачев - 22. Владимир Семерджиев ,14. Валентин Николов - 7. Александър Александров, 10. Илиян Стефанов, 11. Денислав Станчев - 18. Светослав Диков