Резервата Бабатунде Адениджи вкара два гола за победата на Левски над втородивизионния Локомотив София с 3:0 в проверка, играна на стадион „Георги Аспарухов”.

Адениджи, който не бе в стартовия състав на „сините” влезе в игра в 52-ата минута на мястото на Габриел Обертан, който се контузи.

Нападателят се възползва от шанса за изява и се разписа за 1:0 в 70-ата минута и за 3:0 в 81-ата минута. Преди това в 76-ата за 2:0 за Левски вкара Жерсон Кабрал.

Контролата бе изгледана и от собственика на Левски Спас Русев.

Адениджи пък се разписа на два пъти и в проверката на Левски със Спортист Своге.

Левски вкара 7 в контрола, Роси пробва нова схема

„Железничарите” организираха няколко хубави акции през първото полувреме на двубоя, което завърши при 0:0.

В 8-ата минута удар на Васил Панайотов към вратата на Локо София бе отразен от стража на гостите. Опасна атака за Левски в 23-ата минута завърши с неточно центриране на Ивайло Найденов. В 32-ата минута Локомотив София пропусна най-чистото положение от началото на мача. Николай Цветков се възползва от грешка и получи топката в наказателното поле, но стреля встрани от вратата на Митрев

Три минути по-късно хубав удар на Габриел Обертан, който стреля от малък удар доведе до корнер за „сините”.

Божидар Митрев спаси вратата на Левски от попадение в 35-ата минута. След добра атака на гостите Мартин Станкев подаде отдясно. Здравко Димитров стреля, но Митрев плонжира и улови топката.

Избрани кадри от контролата Левски - Локомотив София

Треньорът на Левски направи няколко смени в състава с началото на второто полувреме. Горанов влезе на мястото на Найденов, Рошу замени Жорди Гомес, Белмонт - Прохазка, Буш - Мапуку, Любенов замени Митрев на вратата на Левски.

В 61-ата минтуа опасен удар на Жерсон Кабрал мина встрани от вратата на Локо София, излизайки в аут. Зад терена обаче имаше подвижна врата, в която топката попадна и феновете с чувство за хумор аплодираха холандеца все едно е вкарал попадение

Бабатунде Адениджи засече с глава след центриране отдясно и реализира за 1:0 в 70-ата минута на мача. Далечен удар на Жерсон Кабрал с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Локомотив за 2:0 за "сините" в 76-ата минута.

В 81-ата Буш нахлу в наказателното поле на Локо Софияу и стреля, но вратарят изби. Бабатунде бе най-съобразителен и реализира втория си гол в мача, правеки резултата 3:0.

Стартовите състави:

Левски: Митрев, Цветкович, Ейолфсон, Георги Ангелов, Найденов, Гомес, Панайотов, Обертан, Кабрал, Прохазка, Мапуку

Локомотови София: Ефремов, Виячки, Горанов, Зюмбюлев, Себерджиев, Том, Иво Иванов, Цветков, Здравко Димитров, Станкев, Илия Димитров

Левскар отвя конкуренцията за Гол на кръга в Първа лига

Развитието на двубоя:

Начало на мача

4' Атака за Левски завършва с опит на Прохазка да намери съотборник, но словакът не сполучи

8' Удар на Васил Панайотов към вратата на Локо София. След многоходова атака на Левски, Кабрал намери Панайотов, който стреля към вратата на гостите, но Ефремов улови топката

15' След грешка на Георги Ангелов, Илия Димитров открадна топката в наказателното поле на Левски и стреля, но топката рикошира и излезе в корнер. След ъгловия удар Здравко Димитров стреля от границата на наказателното поле вдясно от вратата на Митрев.

22' Жълт картон за Виячки от Локо София за задържане

23' Опасна атака за Левски, но Ивайло Найденов не центрира точно в наказателното поле

28' Жълт картон за Жерсон Кабрал за симулация пред наказателното поле на Локомотив София

32' Локомотив София пропусна най-чистото положение от началото на мача. Николай Цветков се възползва от грешка и получи топката в наказателното поле, но стреля встрани от вратата на Митрев

35' Хубав удар на Обертан, който стреля от малък удар. Топката бе избита в корнер от вратаря на Локо София.

36' Божидар Митрев спаси вратата на Левски от попадение. След хубава атака на гостите Мартин Станкев подаде отдясно, Здравко Димитров стреля, но Митрев плонжира и улови топката

45' Далечен удар на Том минава на метър от вратата на Левски

Край на първото полувреме

Начало на второто полувреме

52' Габриел Обертан напусна мача с травма. На негово място влезе Бабатунде Адениджи

61' Опасен удар на Жерсон Кабрал мина встрани от вратата на Локо София, излизайки в аут. Зад терена обаче имаше подвижна врата, в която топката попадна и феновете с чувство за хумор аплодираха холандеца все едно е вкарал попадение

70' Гол за Левски! Центриране отдясно по атаката на "сините". Бабатунде Адениджи засече с глава и реализира за 1:0

76' Гол за Левски! Далечен удар на Жерсон Кабрал с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Локомотив за 2:0 за "сините"

77' Смяна в състава на Левски. Васил Панайотов е заменен от Алекс Боримиров

81' Гол за Левски! Буш нахлу в наказателното поле и стреля, но вратарят на Локомотив изби. Бабатунде бе най-съобразителен и реализира втория си гол в мача, правеки резултата 3:0