Лудогорец затвърди първото си място в родната efbet Лига, след като победи с 2:0 Локомотив София в пореден мач от кръга от родния футболен елит. Двата гола на „Хювефарма Арена“ бяха разпределени в двете полувремена, като първо в 33-ата минута Спас Делев откри резултата, а след час игра Руан Крус се разписа, за да оформи крайния резултат в Разград.

Това е генерална репетиция за „орлите“ на Захари Сираков преди първия мач от основната схема на Лига Европа срещу Славия Прага. Двата отбора ще се срещнат в Разград идната сряда.

Лудогорец остана на върха в efbet Лига и вече има 22 точки, три повече от втория Левски при равен брой изиграни мачове към този момент. Локомотив София пък остана 11-и с осем пункта, а след утрешния ден тимът може да затъне още в класирането на нашия шампионат. Проблемът за „железничарите“ също така е, че са в серия от пет поредни мача в efbet Лига, в които не стигат до трите точки.

Срещата в Разград, логично, стартира с териториален превес от "орлите". Лудогорец владееше трайно контрола на топката, ала в първите десетина минути нямаше големи ситуации пред вратата на Александър Любенов. Разградчани на няколко пъти изпълниха ъглов удари през първия четвърт час, но те не донесоха също успех за хората, водени от Захари Сираков.

start-photo.bg
80 снимки

Лудогорец създаде добро нападение след 21 минути, а топката беше центриране от Агибу Камара към Руан Крус. Бразилецът не отправи удар с глава, а кълбото стигна назад до Кайо Видал, който стреля от малък ъгъл, но не намери очертанията на вратата, пазена от Любенов. Домакините откриха резултата след малко повече от половин час. Аслак Фон Витри центрира топката в наказателното на Локо София, ала първоначално отбраната на "железничарите" уж изчисти. Все пак топката отново беше върната в полето на столичани, а Дерой Дуарте принуди Александър Любенов да чисти топката.

Юношата на Левски го стори, но я прати право в Спас Делев, който от няколко метра не пропусна - 1:0 за Лудогорец.

Лудогорец можеше да удвои актива си три след гола, след като Аслак Фон Витри намери непокрития Руан Крус. Нападателят беше оставен непокрит и стреля отблизо с глава, но не отправи точен удар - аут. В последната минута на първото полувреме Агибу Камара беше изведен вляво и остана сам срещу Александър Любенов. Халфът отправи хубав удар с левия крак, ала Любенов демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

"Орлите" удвоиха актива си срещу съперника след тъкмо час игра. Тогава домакините изпълниха корнер, а топката беше избита от отбраната на столичани, за да отиде към Камара. Халфът разпредели за Рик Джонатан, който центрира, а Руан Крус надскочи Ацка и с глава вкара втори гол в срещата - 2:0.

Веднага след попадението Захари Сираков замени голмайстора Руан и пусна на негово място Квадво Дуа. В 62-ата Локомотив стигна до най-чистата си възможност в срещата. Бруно Франко пое вляво и центрира отлично към непокрития Селсо Рапосо, чийто удар от изгодна ситуация беше отчайващ.

Двадесет минути преди края Лудогорец нацели гредата на съперника, след като Дерой Дуарте даде отличен диагонален пас вдясно за Сон. Испанецът финтира бранител на Локо София и шутира с левия крак, ала топката се спря в левия страничен стълб на Любенов. До края на двубоя Локомотив владееше малко повече топката, но "железничарите" не притесниха Хендрик Бонман и трите точки останаха в Разград.

FT / ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 2:0

1:0 Делев 33', 2:0 Руан 60'

Рефер: Валентин Железов (Бургас)

Стадион: "Хювефарма Арена" (Разград)

Състави:

Лудогорец: 39. Хендрик Бонман – 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 15. Едвин Куртулуш, 82. Иван Йорданов – 30. Педро Нареси, 23. Дерой Дуарте – 90. Спас Делев, 20. Агибу Камара, 11. Кайо Видал – 12. Руан Круз

Треньор: Захари Сираков

Локомотив София:  24. Александър Любенов – 47. Стефан Ламбезе, 4. Диме Димов, 26. Мамаду Диара, 12. Бруно Франко – 31. Красимир Станоев, 8. Симеон Славчев, 3. Доналдо Ацка – 13. Селсо Рапосо, 29. Анте Аралица, 10. Валентин Николов

Треньор: Иван Колев