Втородивизионният Локомотив Сф отстрани елитния Верея с 2:1 в 1/16-финален мач за Купата на България.

Миналата година, на същия етап, локомотивци изхвърлиха от Купата и друг елитен отбор – ЦСКА, със същия резултат.

Мачът бе решен в последните десетина минути, когато Верея остана с 9 души заради червените картони на Мунин и Елиаш.

Много куриозен момент се получи в 89-ата минута, когато съдиите не се усетиха, че в Локомотив е влязъл 12-и човек на терена, а не е излязъл никой. След секунди съдиите се ориентираха и извадиха жълт картон на гърка Гамагас, който излезе отново извън игрището, преди пак да се появи, вече редовно там минута по-късно.

Локо Сф откри резултата още след първата си атака. Домакините изпълниха корнер, топката достигна до Иво Иванов в далечната част на пеналта и оттам с крак той отбеляза за 1:0 още във 2-ата минута.

В 5-ата Илия Йорданов пропусна отблизо да изравни, но вратарят на Локо Сф Яначков изби в корнер.

В 28-ата Керкар стреля силно отдалеч, но Яначков отново се намеси, изпращайки в ъглов удар.

В 35-ата минута бе отсъден пряк свободен удар на ъгъла на пеналта на Локо Сф. Оттам Нургалиев насочи перфектно топката и тя влетя в ъгъла за 1:1.

В 39-ата след фаул пред вратата на Верея двама локомотивци налетяха на центрираната топка, но не успяха да я достигнат за малко.

В самия край на първото полувреме бърза контра на Локомотив завърши с удар на Том, но топката излезе в аут.

Играта продължи равностойно и през второто полувреме, но отборите трудно стигаха до реални ситуации за гол.

В 74-ата след недоразумение в защитата на Локомотив Нургалиев можеше отблизо да реализира втория си гол за Верея, но пропусна от много изгодна позиция.

В 79-ата минута Локомотив Сф стигна до дузпа, след като Илия Мунин задържа в пеналта откъсващия се Здравко Димитров и бе изгонен с директен червен картон. Николай Цветков бе точен от бялата точка и изведе Локомотив напред в резултата – 2:1.

В 87-ата Верея остана и с 9 човека, след като Елиаш бе изгонен с втори жълт и червен картон и мачът приключи 2:1 за Локомотив.

В състава на Локо Сф за пръв път се появиха новопривлечените Александър Бранеков и Мартин Станкев. Бранеков даже сложи капитанската лента на ръката си.

ЛОКО Сф – ВЕРЕЯ 2:1

1:0 Иво Иванов 2, 1:1 Еркебулан Нургалиев 35, 2:1 Николай Цветков 79-дузпа

ЛОКО СФ: 24 Ивайло Яначков, 16 Васил Попов/46-Стоян Кадифчин/, 23 Емил Виячки, 66 Александър Бранеков, 3 Евгени Зюмбулев, 6 Владимир Семерджиев, 14 Иво Иванов, 18 Николай Цветков, 77 Мартин Станкев /77-Денис Стоилов/, 33 Том /90-Ефтимиос Гамагас/, 20 Здравко Димитров /Резерви: 1 Цветомир Витков, 21 Виктор Райчев, 8 Стоян Кадифчин, 28 Ефтимос Гамагас, 11 Денис Стоилов, 19 Марио Йорданов, 7 Александър Александров/ Старши треньор – Младен Додич

ВЕРЕЯ: 1 Пламен Колев, 21 Здравко Илиев /53-Мирослав Енчев/, 5 Илия Мунин, 10 Елиаш, 24 Юсеин Сюлеймани, 18 Янислав Иванов, 19 Атанас Панов, 11 Илиян Йорданов /65-Венцислав Бенгюзов/, 77 Давид Гутиерес, 26 Селим Керкар, 14 Еркебулан Нургалиев /81-Милен Танев/ /Резерви: 12 Георги Ставрев, 17 Валери Домовчийски, 20 Венцислав Бенгюзов, 8 Милен Танев, 16 Петър Витанов, 33 Мирослав Енчев, 15 Костадин Слаев/ Старши треньор – Илиан Илиев

СЪДИЯ: Георги Кабаков

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Илия Мунин-79 и Елиаш87 /Верея/

СТАДИОН: „Локомотив“ - 350 зрители