Локомотив Сф разгроми един от преките си конкуренти във Втора лига Ботев Враца с 6:2. Контролата се състоя при хубаво време на изкуствения терен в Струмяни.

За столичани два гола реализира Димитър Георгиев, а по един добавиха Александър Александров, Емил Виячки, Илия Димитров и Даниел Пеев. „Червено-черните“ пропуснаха и дузпа чрез Даниел Васев, спасена от вратаря на Ботев Христо Иванов.

Иван Иванов вкара двата гола за победените.

Любопитен факт е, че в състава на Ботев неофициален дебют направи Павел Головодов, младия бивш играч на ЦСКА, около когото се вдигна доста шум.

Локомотивци поведоха още в 1-ата минута, врачани изравниха в 16-ата, но в 45-ата отново излязоха напред.

Врачани се държаха докъм 68-ата минута, когато намалиха резултата на 3:2 в полза на Локо Сф. Софиянци обаче се развихриха в последните седем минути и направиха победата си внушителна – 6:2.

Това е третата победа в три мача за Локо Сф, докато това бе първа загуба в проверките за врачани.

Следващата контрола за Локо Сф е на 31 януари в село Склаве от 12 ч. Срещу третодивизионния Германея Сапарева баня.