Дубълът на Лудогорец надви гостуващия Локомотив Сф с 2:1 на старта на първенството на Втора лига.

Първото полувреме от мача в Разград премина при поделено надмощие, а през второто гостите от София бяха по-добрият отбор на терена, но в крайна сметка загубиха бързия мач с немалко твърди единоборства.

В 16-ата минута Лудогорец удари греда след изъплнение на корнер. В 40-ата след пробив отляво Светослав Ковачев откри с крак за домакините – 1:0.

В 43-ата минута Александров пропусна от чисто положение от метър да изравни с глава.

В 44-ата Илиян Стефанов уцели гредата на лудогорската врата отблизо. Веднага след това Ивайло Цветков изтърва отново за локомотивци.

В 54-ата минута след фаул, изпълнен от Александър Александров, защитникът Евгени Зюмбулев,изравни с глава за 1:1.

В 56-ата обаче след корнер Ивайло Климентов изведе Лудогорец напред - 2:1.

В 85-ата минута Локомотив уцели още един път гредата чрез Александров.В добавеното време гостите претендираха за игра с ръка на защитник на Лудогорец в пеналта, но съдията Стефан Павлов побърза да свири края на мача – 2:1 за разградчани.

В състава на гостите не бе включен контузеният централен нападател Атанас Курдов, а другият таран Илия Димитров влезе през второто полувреме заради неразположение.

ЛУДОГОРЕЦ ІІ -ЛОКОМОТИВ СФ 2:1

1:0 Светослав Ковачев 40, 1:1 Евгени Зюмбулев 54, 2:1 Ивайло Климентов 56

ЛУДОГОРЕЦ ІІ: 29 Даниел Наумов, 62 Венцислав Славов, 98 Светослав Ковачев, 97 Томас Цвятков, 38 Кристиян Китов /55-Ерол Дост/, 34 Олег Димитров /77-Андриан Димитров/, 87 Преслав Петров, 23 Венцислав Керчев, 45 Ивайло Климентов, 80 Денислав Александров /80-Мехмед Мехмед/, 76 Сердар Юсуфов /Резерви: 24 Васил Симеонов, 85 Атанас Карачоров, 56 Иван Великов, 91 Мехмед Мехмед, 81 Тони Иванов, 31 Андриан Димитров, 72 Ерол Дост/ Старши треньор – Радослав Здравков

ЛОКО СФ: 24 Ивайло Яначков, 21 Виктор Райчев /81-Марио Йорданов/, 23 Емил Виячки, 3 Евгени Зюмбулев, 17 Галин Ташев, 14 Иво Иванов, 11 Денис Стоилов /64-Илия Димитров/, 8 Стоян Кадифчин /85-Владимир Семерджиев/, 10 Илиян Стефанов, 18 Николай Цветков, 7 Александър Александров /Резерви: 1 Цветомир Витков, 13 Кристиан Николов, 26 Красимир Милошев, 19 Марио Йорданов, 6 Владимир Семерджиев, 9 Илия Димитров/ Старши треньор – Младен Додич

СТАДИОН: „Гнездо на орли“

СЪДИЯ: Стефан Павлов