Локо Сф надви съседа си в класирането Спартак Пл с 1:0 в мач от първия пролетен кръг на Втора лига, общо 18-и.

Локомотивци бяха по-добрият отбор на терена и имаха доста възможности за гол, но се задоволиха само с един, който им донесе трите точки.

Спартак започна мача по-активно, но след 10-ата минута домакините започнаха да поемат инициативата в свои ръце.

Първата сериозна опасност възникна в 15-ата минута. Тогава Александър Александров от Локомотив напредна добре отдясно и центрира по тревата, но ударът на Мики Орачев бе избит в корнер от вратаря на Спартак Орлинов.

Хубава атака на Локомотив в 27-ата минута донесе гол за домакините. Никола Иванов видя вляво Даниел Пеев, той застигна топката и я центрира, а там отново бе Иванов, който от воле откри резултата – 1:0.

Нова хубава акция на железничарите в 36-ата минута изведе Мисяк сам срещу вратаря, но той стреля в тялото му и пропусна.

В 44-ата минута Александров подпали ръкавиците на Марин Орлинов, но стражът на Спартак изби в корнер.

В 53-ата минута Спартак пропусна най-доброто си положение. Крис Гади от два метра не можа да стреля силно при една пресечка и Любенов спаси.

В 55-ата минута гол на Локо Сф не бе признат заради засада на Димитър Георгиев.

В 64-ата минута Димитър Георгиев стреля опасно по трева, но Орлинов се разгъна и изби в ъглов удар.

В 76-ата минута след опасен фаул в полза на Спартак и лошо изпълнение на Крис Гади тръгна контра за Локомотив, при която с летящ плонж Илия Димитров за сантиметри не намери вратата.

Нова страхотна проява на вратаря на Спартак Орлинов спаси вратата на гостите при опасен изстрел на Димитър Георгиев. Веднага след това стражът спаси и удар от воле на Дани Пеев.

Преди двубоя Даниел Пеев получи награда от феновете на Локо Сф за най-добър играч на полусезона.

Локо Сф има 24 точки, а Спартак остава с 21.

ЛОКО СФ – СПАРТАК ПЛ 1:0

1:0 Никола Иванов 27

ЛОКО СФ: 24 Александър Любенов, 20 Анестис Хадзилиадис, 6 Александър Горанов, 3 Евгени Зюмбюлев, 18 Мики Орачев, 14 Никола Иванов, 7 Даниел Пеев /90-Георгиос Бузукис/, 94 Даниел Васев /77-Богомил Христов/, 19 Александър Александров, 9 Димитър Георгиев, 15 Владислав Мисяк /70-Илия Димитров/ /Резерви: 1 Цветомир Витков, 11 Александър Манолов, 21 Илиян Димитров, 25 Денис Пидев, 17 Георгиос Бузукис, 8 Богомил Христов, 13 Кристиян Николов/ Старши треньор– Явор Вълчинов

СПАРТАК ПЛ: 94 Марин Орлинов, 5 Цветелин Радев, 8 Георги Янев /88-Захари Янков/, 15 Тихомир Тодоров, 7 Георги Чакъров /76-Брендо Барбоса/, 19 Крис Гади, 45 Григор Долапчиев /58-Велимир Попчев/, 10 Кевин Озеи, 33 Мартин Митов, 4 Станислав Георгиев, 3 Димитър Буров /Резерви: 16 Димитър Пантев, 14 Стефан Христов, 12 Велимир Попчев, 13 Брендо Барбоса, 11 Емил Петров, 17 Захари Янков, 2 Николай Николаев/ Старши треньор - Александър Георгиев

СЪДИЯ: Стефан Павлов

СТАДИОН: „Локомотив“ - 400 зрители