Красимир Балъков дебютира начело на Локомотив София с победа над Хебър с 2:0 в мач от групата за оцеляване в пейофите на efbet Лига.

Още в 10-ата минута "железничарите" откриха резултата, след като Симеон Мечев изведе Стив Траоре с дълго подаване. Халфът се измъкна с хубав финт и матира Дебърлиев.

Десет минути преди края Траоре заби и втория си гол, с което оформи крайния резултат.

В класирането Локомотив София вече 31 точки и е втори в групата. Хебър пък остава с 30 пункта на едно място по-надолу. Отборът на Пирин към момента е на 4-ата позиция , която води до участие в бараж за оставане в елита. "Орлетата" са с равни точки с "гробарите".

startphoto.bg
18 снимки

"Железничарите" стртираха двубоя по-различно в сравнение с предишните им срещи. Карсимир Балъков още в първия си мач начело реши да изнесе линията на защитата по-напред, което логично накара Хебър да се прибере близо до своето наказателно поле. Владението на топката в първите минути също беше в полза на столичния тим, но добри положения липсвха.

В 7-ата минута дойде и първото добро положение и то логично се разигра пред вратата на "'гробарите". Стив Траоре центрира към Диого Тейшейра, чийто удар обаче премина покрай гредата.

Играчите на Любослав Пенев не си взеха поука и три минути по-късно вече нямаше какво да ги спаси. Симеон Мечев опъна хубав дълъг пас и намери Стив Траоре. Футболистът от Бенин пое топката, след което замахна и се освободи от противников защитник. Последва качествен завършващ удар, който преодоля Петър Дебърлиев.

Отговорът на домакините дойде малко след средата на полувремето. Олексей Збун пробва много труден удар, с който да прехвърли Александър Любенов. Стражът обаче се намеси с една ръка и изби в ъглов удар.

До края на полувремето играта беше равностойна, като по-сериозните опасности бяха пред вратата на столичани. До друг гол обаче не се стигна.

След почивката Хебър започна по-настоятелно да атакува, докато гостите се прибраха в своята половина и заложиха на бързи контраатаки.

Любослав Пенев заложи на промени в офанзивен план, като в игра се появиха Атанас Кабов и Шейх Диаманка в търсене на важно попадение, което да изравни резултата.

Десет минути преди края футболистите на Красимир Балъков удариха за втори път. Стив Траоре получи топката на границата на наказателното поле и стреля към вратата. Получи се рикошет в Жоао Сеско и кълбото се омота в мрежата за 2:0.

LIVE ХЕБЪР – ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 0:2

0:1 Стив Траоре 10'

0:1 Стив Траоре 80'

Състави на двата отбора:

Хебър: Петър Дебърлиев, Лазар Марин, Жоао Сеско, Стефан Цонков, Мартин Михайлов, Олексий Збун, Николас Пенев, Йохан Н’зи, Георги Вълчев, Марк-Емилио Папазов, Ангел Бастунов

Резерви: 32. Боян Загорски, 21. Божидар Пенчев, 99. Георги Каракашев, 77. Октай Хамдиев, 84. Стилиян Тисовски, 29. Шейх Диаманка, 11. Атанас Кабов, 3. Богомил Божуркин, 18. Иван Дишков

Старши треньор: Любослав Пенев

Локомотив София: Александър Любенов – Бруно Франко, Диме Димов, Красимир Станоев, Стефан Ламбезе, Красимир Милошев, Стив Траоре, Симеон Мечев, Диого Тейшейра, Карсол Франса, Димитър Митков

Резерви: 88. Жарко Истатков, 21. Антони Иванов, 44. Мики Орачев, 2. Гонсало Кардосо, 13. Селсо Рапосо, 7. Кевин Маи, 15. Лука Иванов, 22. Ивайло Найденов, 9. Калоян Кръстев