Спартак Варна приема Локомотив София в интригуващ мач от 11-ия кръг на еfbet Лига. Резултатът към този момент е 3:2. Красимир Станоев поведе гостите напред във втората минута. Анисе Бру удвои в 13-ата минута. Кристиан Илич намали пасива на "соколите" в 28-ата. Ахмед Ахмедов изравни резултата след час игра. Ивей Ромееш оформи пълния обрат в 90-ата минута.

Двубоят се предава пряко по DIEMA SPORT. На Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от мача.

efbet Лига

3 : 2

• 28’ Кристиан Илич
  • 60’ Ахмед Ахмедов
  • 90+1’ Йвей Ромееш
  • 2’ Красимир Станоев
  • 13’ Анисе Бру
  • 4 добавени минути.

• ГОООЛ ЗА СПАРТАК! Варненският тим оформи пълния обрат на "Коритото" в самия край на редовнотов реме. Ахмед Ахмедов получи дълъг пас от Вутов. Той стреля, но Любенов спаси. СЛед единоборство топката се отклони вляво, където беше Ивей Ромееш, а той с фин удар направи 3:2 за Спартак.

90+1'
  • ШАНС! Спартак можеше да вкара трети гол в срещата след корнер. Александър Цветков центрира, но Диков изби. Топката отиде у Ивей Ромееш, който стреля, но кълбото беше блокирано от бранител на Локо София. След това Стив Траоре от гостите блокира нов удар от играч на "железничарите".

81'
  • Смяна в Локо - влиза Стив Траоре, излиза Бру.

74'
  • Смяна в Локо - влиза Светослав Диков, излиза Аралица.

73'
  • ШАНС! Ивей Ромееш за пореден път проби отдясно и се надигра с футболист на Локо София. Офанзивният играч даде остро центриране, но и Ахмед Ахмедов, и Антонио Вутов не успяха да засекат.

71'
  • Смяна в Локо София - влиза Валентин Николов, излиза Пицолис.

67'
  • ШАНС! Спартак получи стимул след изравнителния гол и можеше да направи пълен обрат. Па Конате даде пас отляво надясно към Ивей Ромееш. Бившият играч на Етър шутира силно по диагонала, ала встрани от столичната врата.

64'
  • Жълт картон за Антонио Вутов.

62'
  • Феновете на Спартак запалиха факли.

61'
  • ГОООЛ ЗА СПАРТАК! "Соколите" изравниха резултата след час игра. Антонио Вутов видя с прекрасен пас движението на Ахмед Ахмедов, който заблуди Ламбез и Димов и с левия крак направи безпомощен Любенов - 2:2.

60'
  • Смяна в Спартак - влиза Александър Цветков, излиза Бауренски.

59'
  • ШАНС! Ивей Ромееш пусна хубав вертикален пас към Па Конате вляво, а крайният бранител отправи удар от движение с левия си крак, който беше неточен.

58'
  • Смяна в Спартак - влиза Па Конате, излиза Митев.

54'
  • Жълт картон за Виктор Митев.

50'
  • Жълт картон за Франьо Пърце.

47'
  • Старт на втората част!

46'
  • Край на първата част - 2:1 за Локо София във Варна!

45+3'
  • Двоен шанс! Спартак Варна стигна до чисти две ситуации за гол в края на полувремето. Ивей Ромееш центрира отдясно, а Виктор Митев свали към свой съотборник, чийто удар беше блокирано от бранител на Локо София. Топката отиде към Филип Лесняк, който стреля силно с десния крак, но Любенов се намеси авторитетно.

44'
  • Жълт картон за Анисе Бру.

39'
  • ШАНС! Ивей Ромееш получи пас вдясно и центрира към Ахмед Ахмедов, чийто удар с глава не затрудни Александър Любенов.

36'
  • Жълт картон за Йвей Ромееш.

29'
  • ГОООЛ ЗА СПАРТАК ВАРНА! Кристиан Илич надигра отдясно Доналдо Ацка, а Виктор Митев опита с глава да комбинира с Ахмедов, който беше съборен в наказателното поле на Локо София. Последва удар от средна дистанция, който беше блокира, но топката отиде у Илич, който с плътен шут с левия крак намали пасива на Спартак - 1:2.

28'
  • ШАНС! Локо София стигна до фантастичен шанс за трети гол в срещата. От центъра на терена с вертикален пас изведнъж изведен се оказа Анисе Бру, който излезе сам срещу Величков. Стражът скъси ъгъла за удар и с тяло парира втория голмайстор за Локо София.

23'
  • Атанасиос Пицолис е декориран с жълто.

17'
  • ГОООЛ ЗА ЛОКО СОФИЯ! Анте Аралица отново намери Анисе Бру, който изпревари Виктор Митев и с едно докосване елиминира капитана на Спартак и вратаря на "соколите", след което отбеляза в опразнената варненска врата за 2:0.

13'
  • Вратарят на Спартак - Мартин Величков, получава лекарска помощ с болки в глезена.

9'
  • ЩАНС! Локо София атакува опасно отдясно, а Анисе Бру даде подканващо центриране за Анте Аралица. Ангел Грънчов тръгна да пресича и успя, но малко го раздели от това да си вкара куриозен автогол.

8'
  • ГОООЛ ЗА ЛОКО СОФИЯ! Столичните "железничари" откриха бързо резултата във Варна. Анте Аралица даде прекрасен пас към Анисе Бру, който се позабави малко и не стреля, след което комбинира с Красимир Станоев, който с премерен удар откри резултата - 1:0 за Локо София.

2'
  • ШАНС! Какво начало на мача! Ахмед Ахмедов се озова на стрелкова позиция в наказателното на съперника и стреля, но Любенов с тяло блокира.

1'
  • Старт на мача!

• Добре дошли на Spartak, Varna, двубоят ще започне след около 5 минути.

1'
  • 1'
  • Стадион: Спартак, Варна
    Рефер: Иво Андреев
    Излъчва: Diema Sport

Срещата на "Коритото" започна вихрено и не беше изминала и една минута, когато Ахмед Ахмедов се озова на стрелкова позиция в наказателното на съперника и стреля, но Любенов с тяло блокира. След изчистването на топката Локо София откри резултата. Столичните "железничари" откриха бързо резултата във Варна. Анте Аралица даде прекрасен пас към Анисе Бру, който се позабави малко и не стреля, след което комбинира с Красимир Станоев, който с премерен удар откри резултата - 1:0 за Локо София.

В осмата минута Локо София атакува опасно отдясно, а Анисе Бру даде подканващо центриране за Анте Аралица. Ангел Грънчов тръгна да пресича и успя, но малко го раздели от това да си вкара куриозен автогол. След 13 минути Локо София покачи аванса си при визитата във Варна. Анте Аралица отново намери Анисе Бру, който изпревари Виктор Митев и с едно докосване елиминира капитана на Спартак и вратаря на "соколите", след което отбеляза в опразнената варненска врата за 2:0.

В 23-ата Локо София стигна до фантастичен шанс за трети гол в срещата. От центъра на терена с вертикален пас изведнъж изведен се оказа Анисе Бру, който излезе сам срещу Величков. Стражът скъси ъгъла за удар и с тяло парира втория голмайстор за Локо София.

Пет след това "соколите" върнаха един гол в срещата. Кристиан Илич надигра отдясно Доналдо Ацка, а Виктор Митев опита с глава да комбинира с Ахмедов, който беше съборен в наказателното поле на Локо София. Последва удар от средна дистанция, който беше блокира, но топката отиде у Илич, който с плътен шут с левия крак намали пасива на Спартак - 1:2.

Десетина преди края на първата част Ивей Ромееш получи пас вдясно и центрира към Ахмед Ахмедов, чийто удар с глава не затрудни Александър Любенов. В самия край на полувремето Спартак Варна стигна до чисти две ситуации за гол в края на полувремето. Ивей Ромееш центрира отдясно, а Виктор Митев свали към свой съотборник, чийто удар беше блокирано от бранител на Локо София. Топката отиде към Филип Лесняк, който стреля силно с десния крак, но Любенов се намеси авторитетно.

startphoto.bg
18 снимки

В 58-ата Ивей Ромееш пусна хубав вертикален пас към Па Конате вляво, а крайният бранител отправи удар от движение с левия си крак, който беше неточен. "Соколите" изравниха резултата след час игра. Антонио Вутов видя с прекрасен пас движението на Ахмед Ахмедов, който заблуди Ламбез и Димов и с левия крак направи безпомощен Любенов - 2:2.

В 64-ата минута Спартак получи стимул след изравнителния гол и можеше да направи пълен обрат. Па Конате даде пас отляво надясно към Ивей Ромееш. Бившият играч на Етър шутира силно по диагонала, ала встрани от столичната врата. Седем по-късно Александър Цветков проби отдясно и се надигра с футболист на Локо София. Офанзивният играч даде остро центриране, но и Ахмед Ахмедов, и Антонио Вутов не успяха да засекат.

Девет преди края на двубоя Спартак можеше да вкара трети гол в срещата след корнер. Александър Цветков центрира, но Диков изби. Топката отиде у Ивей Ромееш, който стреля, но кълбото беше блокирано от бранител на Локо София. След това Стив Траоре от гостите блокира нов удар от играч на "железничарите".

LIVE / СПАРТАК ВАРНА - ЛОКО СОФИЯ 3:2

0:1 Станоев 2', 0:2 Бру 13', 1:2 Илич 28', 2:2 Ахмедов 60', 3:2 Ромееш 90'

Рефер: Иво Андреев (София)

Стадион: "Спартак" (Варна)

Спартак Варна: 76 Мартин Величков - ВРАТАР 3 Матео Петрашило 4 Франьо Пърце 5 Йоан Бауренски 8 Филип Лесняк 11 Виктор Митев - КАПИТАН 14 Ивей Ромееш 16 Кристиан Илич 29 Ахмед Ахмедов 39 Антонио Вутов 44 Ангел Грънчов

Локо София: 24 Александър Любенов - КАПИТАН - 5 Атанасиос Пицолис 12 Бруно Франко 31 Красимир Станоев 26 Мамаду Диара 4 Диме Димов 13 Селсо Рапосо 47 Стефан Ламбезе 29 Анте Аралица 3 Нтоналнто Атска 11 Анисе Бру