Локомотив Сф зае третото място на блиц-турнира в сръбския град Цариброд, където участва с местните тимове Раднички Ниш, Раднички Пирот и ФК Балкански.

Локомотивци реално не загубиха мач, постигнаха равенство и победа, но се наредиха на третата позиция.

Турнирът бе с благотворителна цел, като набраните средства отиват за лечение на раково болни деца в болницата в Ниш.

Регламентът на надпреварата предложи мачове от по 30 минути с полуфинални двойки и срещи за 1-2 и 3-4 място.

В първата си среща Локо Сф игра срещу новака във втора сръбска дивизия Раднички Пирот и завърши 0:0, като несправедливо не бе зачетен гол на софиянци, въпреки че топката видимо премина голлинията. При дузпите сърбите бяха по-точни и спечелиха с 5:4. От бялата точка за Локомотив реализираха Ангелов, Христов, Мехмедов и Ризов, а пропусна Димитров.

В тази среща Локо Сф игра в състав: Емил Петров, Велин Комитски, Антон Славчев, Цветан Караколев, Слави Пасаклев, Златко Бонев, Богомил Христов, Калоян Ангелов, Мердин Мехмедов, Васил Димитров, Калоян Бонев.

В двубой за 3-4 място Локо Сф победи с 2:0 домакините от ФК Балкански, чийто състав бе изграден главно от бивши играчи на тима, обличали екипа му в по-добри времена, а не сега в четвърта сръбска дивизия.

Точни за Локомотив бяха Калоян Бонев в 5-ата минута и Мердин Мехмедов в 30-ата.

В тази среща Локомотив игра в състав: Цветомир Витков, Слави Паскалев, Емил Виячки, Велин Комитски, Богомил Христов, Златко Бонев, Валери Дръндев, Калоян Ангелов, Калоян Бонев, Васил Димитров, Мердин Мехмедов.

Турнира спечели елитният Раднички Ниш, участвал с младите си играчи, като победи с дузпи на финала Раднички Пирот с 4:2 /0:0 в редовното време/. В четвъртия мач от турнира Раднички Ниш надви ФК Балкански с 2:0.

От състава на Локомотив в Цариброд отсъстваха две от новите попълнения – Владислав Мисяк лекува лека травма, а Даниел Пеев е заминал за Хърватия, за да уточни взаимоотношенията си с бивш свой клуб.